bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 2 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 2575

Zderzenie trzech osobówek. Sprawca bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ulic. Gen. Maczka i Ks. Kusia w Bielsku-Białej. Kierowca Volkswagena Golfa podczas wykonywania manewru lewoskrętu, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Opla. Siła uderzenia była dość duża ponieważ Volkswagen Golf odbił się od Opla i uderzył w przód stojącego przed znakiem STOP Volkswagena Passata. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że nikt nie wymaga hospitalizacji.

W toku czynności policjanci ustalili, że 30-letni sprawca zdarzenia nigdy nie posiadał prawa jazdy. W tej sytuacji „kierowca” będzie musiał liczyć się z faktem, że za wyrządzone szkody będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. W przypadku gdy sprawca zdarzenia nie posiada prawa jazdy to ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z polisy OC. Poszkodowani otrzymają należne im odszkodowanie od Funduszu Gwarancyjnego, który później na mocy tzw. „regresu” będzie domagał się od sprawcy zwrotu poniesionych kosztów. Dwa mandaty na łączną kwotę 1000zł, które otrzymał wczoraj sprawca to nie jego największe zmartwienie. Straty w uszkodzonych przez niego samochodach to kilka tysięcy złotych. Doliczając tutaj koszty dodatkowe, które mogą wystąpić w trakcie likwidacji szkody (np. samochód zastępczy, holowanie), można przypuszczać, że będzie ciężko zamknąć się w kwocie 10000zł.

Zderzenie trzech osobówek · fot. Max

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.