bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 8251

[FOTO] Groźnie na S-52 w Jasienicy. Drogowcy kilka metrów od śmierci!

We wtorek, 3 sierpnia kilkanaście minut przed godziną 11.00 na S-52 w Jasienicy doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Kraksa miała miejsce na wysokości zakładów Ceramika Pilch, na jezdni prowadzącej w stronę Cieszyna. W kategorii cudu można traktować to, że nikt nie został ranny ani nie zginął.

Pracownicy służby drogowej zatrzymali pojazd na poboczu w związku z mającymi się tam rozpocząć pracami. Wyszli z pojazdu i ustawili oznakowanie zmuszające kierowców do zjazdu na lewy pas ruchu. Gdy wracali do pojazdu po resztę rzeczy w ich pojazd z ogromną siłą uderzył samochód dostawczy marki Iveco Daily. Drogowcy byli dosłownie tuż obok, czyli około dwa metry od samochodu. Szczęśliwie nikt nie został potrącony, ani uderzony latającymi w powietrzu elementami.

Co było powodem tego, że furgon staranował pojazd drogowców? Wszystko wskazuje na wystrzał na przedniej osi pojazdu lub inną usterkę, która skutkowała gwałtownym ściągnięciem pojazdu na prawą stronę jezdni. Jak tłumaczył kierowca Iveco, nagle wyrwało mu kierownicę z rak - nie mógł nic zrobić.

Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci. Prawy pas ruchu w stronę Cieszyna był zablokowany do godziny 14.00.

Groźnie na S-52 w Jasienicy · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.