bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 8030

[FOTO] Spodziewaj się niespodziewanego: potrącenie jelenia na ul. Bystrzańskiej

W miniony czwartek, 19 sierpnia około godziny 18.00 na ul. Bystrzańskiej doszło do bardzo nietypowego zdarzenia. Samochód osobowy marki Citroen potracił jelenia na wysokości stacji paliw Orlen. Zwierzę nie przeżyło kraksy. Tego typu zdarzeń niestety przybywa.

Urbanizacja terenów przylegających do lasów jak i pojawienie się drapieżników takich jak wilki spowodowało, że zwierzyna coraz chętniej schodzi ze swojego naturalnego środowiska na obrzeża miast. Niegdyś wyznacznikiem miejsc migrującej zwierzyny były znaki A-18b (uwaga dzikie zwierzęta). Dziś już sarny, jelenie, dziki i mniejsze leśne zwierzęta można spotkać niemalże w każdej części miasta. Był nawet przypadek, że rosły jeleń zapuścił się do ścisłego centrum Bielska-Białej.

W czwartkowym zdarzeniu poza zwierzęciem szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał. Citroenem podróżowały cztery osoby (dwie dorosłe i dwójka dzieci). Jeden z małoletnich pasażerów doznał tylko niegroźnych otarć głowy i po opatrzeniu przez ratowników medycznych pozostał na miejscu zdarzenia.

Warto pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości rośnie ryzyko poważnych obrażeń wśród osób podróżujących samochodem. Truchło potrąconego zwierzęcia bez trudu może rozbić szybę i wpaść do przedziału pasażerskiego raniąc kierowcę i pasażerów. Niech przestrogą będzie ten materiał filmowy.

Spodziewaj się niespodziewanego: potrącenie jelenia na ul · fot. nadesłane przez czytelników

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.