bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 829

Opony zimowe z segmentu premium – modele warte Twojej uwagi!

Materiał partnera:

Na rynku znajdziemy wiele opon przystosowanych do warunków zimowych. Jednak tak naprawdę tylko marka premium może zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo i komfort z jazdy. Warto więc stawiać na produkcję świetnie radzące sobie na ośnieżonej lub oszronionej jezdni. Dziś przedstawimy kilka popularnych modeli dla najbardziej wymagających klientów.

[h]Opony zimowe – czym się charakteryzują?[\h]

Zastanawiasz się, czym dokładnie wyróżniają się opony zimowe? Czemu są tak wyjątkowe, że to jedyny słuszny wybór na trudne warunki pogodowe, jakie występują w tym okresie? Odpowiedź jest prosta, niska temperatura nie wpływa na mieszankę zimową tak, jak wpływa na letnią. Dokładniej rzecz ujmując, poniżej 7 stopni Celsjusza zimówka dopiero zyskuje szereg swoich właściwości w przeciwieństwie do modelu letniego, który je traci. Bieżnik opony zimowej ma dużą liczbę głębokich rowków, a także nacięć, te nazywane są lamelami. Tak naprawdę te ostatnie mają najwięcej do powiedzenia w czasie jazdy po śniegu czy też nawierzchni oblodzonej. Wczepiają się w podłoże, można je porównać do szponów. Pozwalają, dzięki temu uzyskać optymalne osiągi w trudnych warunkach.

Modele zimowe mają ponadto nieco inny skład mieszanki gumowej, ta zachowuje elastyczność w niskich temperaturach i oferuje dużą przyczepność nawet na śliskiej nawierzchni. Dlatego też tak ważna jest wymiana opon letnich na zimowe, zapewniają one po prostu lepszą przyczepność, co jednoznacznie przekłada się na większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie da się ukryć, że osiągi te będą jeszcze lepsze, kiedy postawisz na modele zimowe z klasy premium. Dziś o dwóch najpopularniejszych i bez dwóch zdań jednych z najlepszych!

[h]Michelin Pilot Alpin 5[\h]

Model Pilot Alpin 5 to jeden z najchętniej wybieranych przez wszystkich wymagających i posiadających dynamiczne, szybkie samochody kierowców. Nic dziwnego, mieszanka w tym produkcie została stworzona tak, aby zapewniać maksymalne osiągi bez względu na temperaturę zimą, a także warunki na drodze. Francuski producent Michelin w pierwszej kolejności zadbał o różnorodność. Dostępnych jest wiele rozmiarów tego modelu opony od naprawdę niewielkich po duże i szerokie. Wystarczy powiedzieć, że można go założyć na samochody małe, miejskie, a także na SUV-y (w tym przypadku jednak trzeba wybrać wersję odpowiednio oznaczoną). Marka skupiła się również na zagwarantowaniu pracy cichej i komfortowej, co w modelach zimowych nie zdarza się często. Osiągi stoją tutaj na bardzo dobrym lub wyśmienitym poziomie. Różnice można zauważyć w efektywności paliwowej, ale to ze względu na konkretny rozmiar.

[h]Nokian WR Snowproof P[\h]

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć marki, która jako pierwsza stworzyła zimową mieszankę, chodzi oczywiście o firmę Nokian, któraopony samochodowema we krwi. Pod lupę wzięliśmy model WR Snowproof P. Ten, tak jak jego poprzednik francuskiego producenta oferuje wszystko to, co najlepsze. Zapewnia niebotyczne osiągi, niedostępne dla pozostałych rozwiązań konstrukcyjnych marek z segmentu premium, nie mówiąc już o klasach niższych. Nokian świetnie radzi sobie na mokrej nawierzchni, wyróżnia go niezliczona liczba lameli i bardzo głęboki bieżnik, radzący sobie nawet przy intensywnych opadach śniegu.

Oczywiście wymienione modele powyżej to nasza subiektywna opinia, jeśli chodzi o wzorcowe przykłady ogumienia zimowego z klasy premium. Zachęcamy jednak do przejrzenia tych rozwiązań. Ich osiągi stoją na najwyższym poziomie!

Opony zimowe z segmentu premium – modele warte Twojej uwagi


Opony zimowe z segmentu premium – modele warte Twojej uwagi


Opony zimowe z segmentu premium – modele warte Twojej uwagi