bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 16997

[FOTO] Wypadek w Łodygowicach. Dwie osoby ciężko ranne. Sprawca zachowywał się irracjonalnie!

Do wypadku doszło w środę, 25 sierpnia na ul. Żywieckiej w Łodygowicach około godziny 16.00. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa pojazdy: Fiat Grande Punto i Honda Civic. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Konieczna była interwencja strażaków ze sprzętem hydraulicznym.

Wstępnie wiadomo, że 26-letni kierowca Hondy, mieszkaniec pow. bielskiego wykonywał manewr wyprzedzania. Z niewiadomych przyczyn i w niewiadomych okolicznościach zderzył się z Fiatem Grande Punto jadącym w tym samym kierunku. Oba pojazdy uległy znacznym uszkodzeniom. We włoskim samochodzie znajdowały się dwie osoby, które były zakleszczone w pojeździe nie mogły samodzielnie opuścić wraku. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych. To 73-letni mężczyzna, który kierował pojazdem i jego pasażerka. Oboje doznali poważnych obrażeń.

Domniemany 26-letni sprawca po zdarzeniu zachowywał się w sposób irracjonalny. Zdaniem świadków znajdował się pod wpływem substancji odurzających lub był pijany. Badanie alkomatem dało wynik negatywny. Młody mężczyzna był agresywny. Podczas badań w karetce pogotowia, ratownikom musieli asystować policjanci. Podobnie było w drodze do szpitala, gdzie agresorowi zostanie pobrana krew. Badania laboratoryjne pozwolą odpowiedzieć na pytanie czy i pod wpływem jakich substancji był kierowca Hondy.

Żywieccy policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Na miejscu zostały przeprowadzone wszystkie niezbędne czynności procesowe. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Droga była zablokowana przez blisko 3 godziny.

Wypadek w Łodygowicach · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.