bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 12084

[FOTO] Groźny wypadek w Wapienicy. 18-letni sprawca bez prawa jazdy!

W poniedziałek, 30 sierpnia około godziny 8.30 na ul. Międzyrzeckiej w Bielsku-Białej doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Na niewielkim łuku drogi doszło do czołowego zderzenia osobowego Renault Megane z samochodem ciężarowym (tzw. hakowiec do przewozu kontenerów z odpadami). Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe.

18-latek poruszał się Renault Megane od strony drogi ekspresowej w stronę centrum Wapienicy. Na łuku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki DAF. Sprawca opuścił zmiażdżony pojazd o własnych siłach, jednak odniósł stosunkowo poważne obrażenia ciała. Trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Drugiemu uczestnikowi, 25-letniemu kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Został przebadany przez ratowników i pozostał na miejscu wypadku.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że 18-letni kierowca Renault nie posiada prawa jazdy. W związku z tym będzie musiał pokryć wszystkie szkody, które wyrządził. Przypomnijmy, ze jeśli sprawca zdarzenia nie posiada uprawnień, to ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC.

W czasie trwania akcji ratowniczej droga była zupełnie zablokowana. Po około godzinie wprowadzono ruch wahadłowy i taki stan rzeczy trwał do godziny 11.30. W rejonie Wapienicy utworzyły się potężne korki. Podobnie było w Jasienicy, gdzie zakorkował się zjazd z drogi ekspresowej S-52 (sporo kierowców właśnie tamtędy próbowało objechać zamknięty fragment ul. Międzyrzeckiej).

Groźny wypadek w Wapienicy · fot. Bielskie Drogi + nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.