bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 2138

Kompletnie pijany bez prawa jazdy zakończył podróż w rowie

Dzięki obywatelskiej postawie świadków policjanci zatrzymali kompletnie nietrzeźwego kierowcę osobowego Fiata. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. 29-latek kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od innego uczestnika ruchu, iż przy jednej z ulic bielskiej Straconki samochód wjechał do rowu i dwie osoby próbują go wydostać. Z relacji świadka osoby te wyglądały na nietrzeźwych. Na miejsce oficer dyżurny skierował patrol bielskiej drogówki. Mundurowi po przyjeździe na miejsce ustalili, że pojazdem kierował 29-letni bielszczanin. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u mężczyzny ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało to nie jedynie kłopoty bielszczanina, gdyż z policyjnej bazy danych wynikało, że pojazdem kierował pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Samochód został odholowany na policyjny parking. Na szczęście mężczyzna ani pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń.29-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzny zdecyduje wkrótce prokurator.

Kompletnie pijany bez prawa jazdy zakończył podróż w rowie
fot. KMP Bielsko-Biała (archiwum)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.