bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 3962

Dziś zamknięcie ul. Zamkowej w Bielsku-Białej. Szykuje się wspaniałe kulturalne widowisko!

W niedzielę, 5 września na kilka godzin po raz pierwszy w historii z powodu koncertu zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zamkowa na odcinku od ul. ks. Stanisława Stojałowskiego do placu Żwirki i Wigury. O godzinie 19.30 zacznie się tam koncert piosenek Marii Koterbskiej Miasto pani Marii, a po nim iluminacje na murach zamku z muzyką zespołu The ThreeX.

Największe przeboje Marii Koterbskiej - w hołdzie dla zmarłej w styczniu tego roku wyjątkowej artystki, królowej swingu i gwiazdy polskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku, kochanej przez całą Polskę, ale sercem oddanej zawsze Bielsku-Białej - zaśpiewają aktorzy Teatru Polskiego. Scena będzie umieszczona w oknie bielskiego teatru. Parasolki, Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Brzydula i rudzielec i wiele innych piosenek usłyszymy w wykonaniu Anny Guzik, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Grzegorza Margasa, Tomasza Lorka oraz Adama Myrczka. Śpiewającym aktorom towarzyszyć będzie kilkudziesięciu muzyków Bielskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jacka Obstarczyka, a koncert poprowadzi niezrównany autor wielu piosenek, które stały się przebojami polskiej sceny muzycznej, Jacek Cygan.

O godz. 21.00 rozpoczną się iluminacje na murach Zamku Sułkowskich, którym towarzyszyć będzie koncert zespołu The ThreeX. To nowoczesne trio instrumentalne łączące wirtuozerię wykonania z humorem. Zespół tworzą znakomici muzycy pianista Jacek Obstarczyk oraz skrzypkowie Jacek Stolarczyk i Krzysztof Kokoszewski.

Będzie to ostatni akcent wyjątkowych 10-dniowych Dni Bielska-Białej świętowanych 70 lat po połączeniu obu miast.

Utrudnienia!

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poinformował, że w niedzielę, 5 września, w związku z wyłączeniem ruchu na ulicy Zamkowej od godziny 16.00 do końca dnia wprowadzony zostaje objazd dla autobusów linii nr 1, 4, 7, 8, 10, 24, 28, 50, 57, które zostają skierowane ulicami: Wzgórze, Ks. Stanisława Stojałowskiego, Romana Dmowskiego, Stefanii Sempołowskiej oraz 1 Maja.

Pominięte zostaną przystanki Plac Żwirki i Wigury. W zamian obsługiwane będą przystanki Dmowskiego Urząd Miejski. W kierunku centrum miasta autobusy zamiast przystanku Plac Mickiewicza będą obsługiwały przystanek Plac Mickiewicza Łacznik. Trasa objazdu dotyczy także kursów zjazdowych linii nr 11, 17, 22, 25, 31, 33, 35 i 56.

Dziś zamknięcie ul
fot. Wydział Komunikacji UM Bielsko-Biała


Dziś zamknięcie ul
fot. Wydział Komunikacji UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.