bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 1423

[FOTO] Kończą się prace na wiadukcie al. Andersa. W tunelach zwężka przez kilka tygodni!

Kończą się prace na 150 metrowym odcinku wiaduktu w ciągu Alei gen. Władysława Andersa. Drogowcy wymieniają tam dylatacje w konstrukcji obiektu. Prowadząc je musieli zająć po jednym pasie każdej z jezdni ulicy. Prace i związane z tym utrudnienia potrwają do końca tego tygodnia, tymczasem już od wczorajszego poranka (7 sierpnia br.) w tunelach pod rondem Hulanka i kilkadziesiąt metrów dalej pod pasem zieleni w ciągu Alei gen. Władysława Andersa rozpoczynają się prace związane z modernizacją funkcjonującego w nich oświetlenia.

Kilkunastoletnie, wyeksploatowane i nieefektywne oprawy z żarówkami sodowymi, których produkcja została już zakończona, będą wymienione na nowoczesne, energooszczędne lampy ledowe. Wymiana systemu nie tylko poprawi jakość oświetlenia wnętrza tuneli, ale także przyniesie spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Przy okazji Miejski Zarząd Dróg w tunelach przeprowadzi także prace konserwacyjne, polegające na oczyszczeniu i uzupełnieniu powłok zabezpieczających ich ściany. Prace zaplanowano dwuetapowo. Już wczoraj od godz. 6:00 wprowadzono pierwszy etap i tymczasową organizację ruchu, polegającą na całkowitym zamknięciu naw wschodnich obu tuneli (wlot od os. Karpackiego w kierunku Katowic). Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdniach naw zachodnich.

Prace i związany z nimi termin obowiązywania tymczasowej organizacji wyniesie ok. 3 tygodnie. W drugim etapie wykonawca przeniesie roboty do naw zachodnich, uruchamiając ruch dwukierunkowy w zmodernizowanych nawach wschodnich.

Kończą się prace na wiadukcie al · fot. MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.