bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 9 września 2021
  • wyświetleń: 2328

[FOTO] Dwa groźne wypadki z udziałem rowerzystów

W minionych dniach na drogach Bielska-Białej doszło do dwóch wypadków, w których ucierpieli rowerzyści. W obu przypadkach winnymi zdarzenia okazali się kierowcy samochodów osobowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na jednoślady.

Do pierwszego wypadku doszło we wtorek, 7 września na ul. Leśników (boczna od Jaworzańskiej). Z ustaleń policjantów wynika, że 63-letni kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa 45-letniemu cykliście. Ten odniósł obrażenia ciała, które kwalifikują to zdarzenie jako wypadek drogowy.

Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce wczoraj, 8 września na ul. Górskiej w pobliżu przychodni zdrowia. Policjanci ustalili, że 57-letnia kobieta podczas wyjeżdżania z ul. Czupel wymusiła pierwszeństwo na 39-letnim kolarzu, który poruszał się ul. Górską od strony przeł. Przegibek. Także w tym przypadku skończyło się na groźnych urazach. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.

Kobieta, która spowodowała wypadek tłumaczyła, że nie widziała rowerzysty, choć uważnie patrzyła w lustro zlokalizowane po drugiej stronie jezdni. Każdy, kto próbował wyjechać z ul. Czupel wie, że widoczność jest niemalże zerowa. Łuk jezdni i ogrodzenie posesji powodują, że nie widać pojazdów nadjeżdżających od strony przeł. Przegibek. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 40km/h.

Trochę inne światło na to zdarzenie rzuca relacja jednego z czytelników (pisowania oryginalna):

"Witam co do tego wypadku rowerzysty z puntemn górskiej rowerzysta zapier… od przegibka jak głupi chyba z 70 punto nawet nie przekroczyło liniałem lini stop bo stało chłop się złe poskładał a skąd wiem bo wychodziłem z przychodni i widziałem podeszłym tam nawet i pytałem czy pomocy nie potrzebują była pani i jeszcze jeden pan ubrany na berzoeo brązowo i dzwonił na służby."

Dwa groźne wypadki z udziałem rowerzystów · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.