bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 września 2021
  • wyświetleń: 14112

[FOTO] Skradziony Ford Mondeo odzyskany dzięki spostrzegawczemu czytelnikowi!

Skradziony we wtorek Ford Mondeo nr SB993CF został odzyskany wczoraj wieczorem na terenie Wisły. Poszukiwany pojazd został zauważony przez jednego z czytelników, który pracuje przy drodze.

Reklama

Bohater tej historii z happy endem to pracownik kierujący ruchem na remontowanym odcinku DW941. On zauważył poszukiwany pojazd podczas wykonywania swoich obowiązków. Swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał miejscowej jednostce policji. Wiślańscy policjanci po chwili namierzyli pojazd. Złodziej poruszający się skradzionym Fordem Mondeo nie miał zamiaru poddać się bez walki. Rozpoczął ucieczkę, ale po dłuższej chwili został zatrzymany i obezwładniony. Trafił do aresztu i jutro mają mu zostać przedstawione zarzuty.

Przypomnijmy, że w skradzionym pojeździe znajdował się 2-letni pies rasy doberman, którego złodziej porzucił na terenie Cieszyna. Przestraszone zwierzę siedziało na przystanku. Ktoś zauważył psiaka i powiadomił schronisko. Pisaliśmy o tym na Facebooku.

Kradzież samochodu wraz z psem rasy doberman to nie jego jedyne "grzeszki". Jak udało nam się dowiedzieć, skradziony pojazd posłużył zatrzymanemu m.in. do kradzieży paliwa, a znalezione w pojeździe dokumenty prawowitego właściciela miały posłużyć do próby oszustwa bankowego.

Czujni internauci!

Portale społecznościowe i zaangażowanie przypadkowych ludzi mają wielką moc. Dziś (tj. czwartek) samochód wrócił już do właściciela, który mieszka w pobliżu bielskiego ratusza. Tam też właśnie stoi zapakowany Ford Mondeo. Nim ukazał się powyższy tekst z informacją o szczęśliwym finale sprawy, kilka osób zdążyło zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować policję o miejscu parkowania pojazdu, który jest poszukiwany.

Skradziony Ford Mondeo odzyskany dzięki spostrzegawczemu czytelnikowi
fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.