bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 4755

[IMPREZA] Rusza #RajdŚląska2021 - utrudnienia na drogach regionu

Wystartował Rajd Śląska 2021 - największa motorsportowa impreza na Śląsku. Piątkowe zmagania nie będą miały większego wpływu na ruch drogowy. Natomiast już jutro, w sobotę 11 września od godzin porannych na drogach pow. bielskiego i cieszyńskiego będą występować utrudnienia w ruchu w związku z tym wydarzeniem.

Zawodnicy będą ścigać się m.in. w Bestwinie, Kaniowie i Chybiu. Należy przygotować się na czasowe zamknięcie dróg, a szczegółowy harmonogram oraz informacje dla kibiców można znaleźć na stronie internetowej organizatora. Informacji w sprawie utrudnień można zaczerpnąć także pod numerem telefonu +48 697 080 764.

- Program imprezy
-
Mapy odcinków i informacje dla kibiców


Zaplanowany na 10-11 września Rajd Śląska 2021 jest organizowany przez Fundację Automobilistów przy współpracy z Automobilklubem Ziemi Tyskiej. Zawody są kontynuacją udanych i bardzo dobrze ocenianych edycji Rajdu Mikołowskiego oraz Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, czyli imprez w randze rajdu okręgowego, rozgrywanego w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Działania tyskiego automobilklubu znalazły uznanie w oczach władz Polskiego Związku Motorowego, które w 2017 roku powierzyły AZT ambitne zadanie organizacji jednej z rund Profi Auto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W tegorocznej edycji Rajdu Śląska, oprócz zawodników walczących o punkty w mistrzostwach Polski, na odcinkach specjalnych zmierzą się także kierowcy i piloci rywalizujący o tytuły w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, a także załogi w pięknych samochodach historycznych sprzed lat, którzy ścigają się w ramach MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd Śląska to wydarzenie dofinansowane z budżetu województwa śląskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek województwa śląskiego. Bazą rajdu tak jak w latach poprzednich jest Stadion Śląski.

[IMPREZA] Rusza #RajdŚląska2021 - utrudnienia na drogach regionu
fot. Marek Ogrodzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.