bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 1248

Strażacka pomocowa akcja „500+ km dla Mateusza Lenart”

Dzisiaj po godz. 8.00 spod budynku Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej przy ulicy Leszczyńskiej 43 wyruszyła piąta już edycja strażackiej akcji pomocowej pod hasłem „500+ km dla Mateusza”. Tym razem strażacy i miłośnicy kolarstwa pokonają na rowerze trasę o długości 507 km, ale przewyższenia będzie aż 4870m!

Meta wyścigu zaplanowana została w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

Dzisiaj przy komendzie w Bielsku-Białej nie zabrakło Katarzyny Konwy, dla której m.in. w zeszłym roku Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Grupa Strażacy ze Słupska zbierali środki na rzecz sfinansowania kosztów rehabilitacji rowerzystek. Niestety Rita Malinkiewicz pomimo ogromnych chęci nie dała rady pojawić się dzisiaj, ale wspierała strażaków całym sercem w zbiórce środków dla Mateusza.

W tym roku akcja ma na celu zbiórkę środków finansowych na pomoc niepełnosprawnemu Mateuszowi z Tułowic koło Opola. Mateusz jest dotknięty poważnymi schorzeniami. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na wybudowanie dla nich małego parterowego domu, gdyż Mateusz od ponad 15 lat nie był na dworze. A wszystko dlatego, że razem z rodziną zamieszkuje w bloku na 2gim piętrze, bez windy i bez możliwości opuszczenia mieszkania.

W trakcie akcji jest udostępniony link do wpłat oraz dodatkowo kolarze jadący na trasie zbierają środki do zaplombowanych puszek.

Strażacy serdecznie zapraszają do dołączenia się na trasie i przejechania wspólnie z nimi choćby nawet jednego kilometra :)

Mateusza możecie wspomóc także dorzucając do wirtualnej skarbonki choćby kilka złotych za co z góry dziękujemy.
https://zrzutka.pl/64dkym

Historie Mateusza możecie poznać na poniższych stronach:

https://www.facebook.com/Miejsce-na-ziemi-dla-Mateusza-348778499646192/

https://nto.pl/25letni-mateusz-z-tulowic.../ar/c1-15508761

https://www.facebook.com/tvpopole/posts/4074438305910681

https://www.facebook.com/tulowice.tv/posts/2192177340924792

Śledzić strażaków na trasie można poprzez FB.

Strażacka pomocowa akcja „500+ km dla Mateusza Lenart”
fot. KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.