bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 września 2021
  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 549

Lakiernia samochodowa – kiedy się do niej udać i w czym pomoże?

Materiał partnera:

Regularnie go czyścimy, a w razie potrzeby naprawiamy. Samochód, bo o nim mowa, powinien być w jak najlepszym stanie, by nie tylko bezpiecznie się nim poruszać, ale też by cieszył nasze oczy. W prosty sposób możemy pozbyć się ubytków lakieru oraz innych defektów karoserii. Jak? Samodzielnie, przy pomocy produktów kupionych w sklepie lakierniczym, bądź korzystając z usług profesjonalnej lakierni samochodowej. Naprawdę warto!

[h]Kiedy skorzystać z usług lakierni samochodowej?[\h]

Posiadanie samochodu wiąże się nie tylko z kosztami paliwa, ubezpieczenia i przeglądów, ale również z różnego typu naprawami. Kluczowe jest przy tym dbanie nie tylko o stan techniczny pojazdu, ale również jego wygląd zewnętrzny. Problemy z karoserią zdarzają się dość często. Im mocniej użytkujemy swoje cztery kółka, tym bardziej musimy być świadomi, że przyjdzie taki moment, kiedy wizyta w sklepie lakierniczym lub w lakierni samochodowej okaże się niezbędna – a to nie jedyny powód.

Przede wszystkim poprawki lakiernicze wykonujemy po kolizjach bądź innych uszkodzeniach mechanicznych. Wówczas niezbędne jest przywrócenie karoserii do pierwotnego stanu. W wielu przypadkach, jeśli zlecimy lakiernictwo samochodowe profesjonalistom, nie będzie konieczności wymiany komponentów na nowe. Natomiast drobne ubytki możemy nawet zamaskować samodzielnie. Wymagane jest jednak użycie wyłącznie produktów wysokiej jakości, które są bez problemu dostępne między innymi w sklepiedlalakierni.pl. Znajdują się tutaj materiały lakiernicze sprawdzonych producentów, które doskonale nadają się do użytku nie tylko przez lakiernię przemysłową i samochodową, ale również przez indywidualnych właścicieli czterech kółek, którzy chcą sami zająć się niektórymi poprawkami.

[h]Lakiernictwo samochodowe w skrócie – krok po kroku[\h]

Naczelną zasadą, której bezwzględnie się trzymamy, jest w pierwszej kolejności dokładne oczyszczenie i osuszenie naprawianej powierzchni. Następnie zabezpieczamy wszystkie elementy dookoła, aby przypadkiem ich nie uszkodzić ani nie pomalować. Kolejny krok obejmuje usunięcie starej warstwy lakieru i ewentualnej rdzy oraz ponowne umycie tego miejsca, a także zagruntowanie rys i ubytków, tak by wyrównać całą powierzchnię. Potrzebujemy do tego między innymi różnych papierów ściernych i szpachlówek.

Jeśli to wszystko mamy już za sobą, możemy sięgnąć po produkty ze sklepu lakierniczego. Zaczynamy od równomiernego i starannego nałożenia podkładu, lakieru bazowego – wszystkie wskazówki oraz czas schnięcia są podane przez producenta na opakowaniu. Ściśle się ich trzymajmy, żeby uniknąć późniejszych wpadek. Istotne są nawet takie parametry, jak temperatura otoczenia czy wilgotność.

Co ważne, kolor nowego lakieru nie powinien odbiegać od obecnego, dlatego też w sklepie lakierniczym podajemy dane samochodu, jak marka, model i rok produkcji oraz kod koloru fabrycznego. Pamiętajmy jednak, że niewielkie różnice mogą być spowodowane wiekiem auta lub innymi czynnikami, które wpłynęły na jego zmianę. Wybrany kolor nakładamy bardzo dokładnie, bez pośpiechu. Na koniec aplikujemy warstwę ochronną, czyli lakier bezbarwny, i całość polerujemy aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Jak widać, cały proces jest dość czasochłonny i wymagający uwagi oraz precyzji. Niekiedy poprawki są na tyle duże, że lepiej oddać swoje cztery kółka w ręce lakierni samochodowej. Przy okazji wiele tego typu punktów oferuje nie tylko lakiernictwo, ale i usługi blacharskie, więc możemy od razu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Lakiernia samochodowa – kiedy się do niej udać i w czym pomoże


Lakiernia samochodowa – kiedy się do niej udać i w czym pomoże