bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 września 2021
  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 544

Laweta Bielsko - W jakich sytuacjach powinniśmy skorzystać z pomocy drogowej?

Materiał partnera:

Dzisiaj w prawie każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Na co dzień to właśnie ten środek transportu w dużym stopniu ułatwia nam życie, gwarantując szybkie i bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Niestety, jak każda maszyna, nasze auto również może niekiedy odmówić współpracy, zatrzymując się w najmniej spodziewanym momencie pośrodku polnej drogi. W takiej podbramkowej sytuacji niestety nie istnieje inne rozwiązanie jak wezwać pomoc drogową i poczekać na holowanie. Na szczęście dzisiaj wiele firm, które świadczą holowanie samochodów jest dostępna całodobowo, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie utkniemy na dobre. Kiedy warto skorzystać z pomocy drogowej?

[h]Bielsko Biała - Laweta 24h - kiedy wezwać pomoc drogową?[\h]

Pomoc drogowa Bielsko Białamoże działać dwojako: jako niezależna firma lub taka, która świadczy usługi assistance, w ramach współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym.Pomoc drogowama o wiele większe kompetencje, niż jedynie możliwośćholowania pojazdu, kiedy ten ulegnie awarii. Liczne usterki, które mogą spotkać nas podczas jazdy, zostaną profesjonalnie i szybko usunięte właśnie dzięki interwencjipomocy drogowej, posiadającej specjalnej auta serwisowe, które są wyposażone w doświadczoną obsługę i niezbędne narzędzia. W czym pomożepomoc drogowa?Uzupełnienie paliwa w baku, awaryjne otworzenie drzwi, wymiana uszkodzonej opony na drodze, wymiana akumulatora na nowy czy doraźna naprawa układu wydechowego - to tylko niektóre z przypadków, w którychpomocdrogowa może nam szybko i sprawnie pomóc.

[h]Laweta Bielsko Biała - kiedy konieczne jest holowanie?[\h]

W niektórych przypadkach, kiedy auto stanęło i kompletnie odmawia dalszej współpracy lub uległo poważniejszemu wypadkowi, jedynym rozwiązaniem jestholowanie autado warsztatu, w którym zajmą się jego kompleksową naprawą. Czasem wystarczy pomoc życzliwego kierowcy, który przy pomocy liny doholowaniai specjalnego haka przetransportuje nas do wybranego zakładu samochodowego. Niestety, nie w każdej sytuacji jest to możliwe i dozwolone. Kiedy nie można holować auta na własną rękę?

  • Zabronione jestholowanie samochodu, który ma niesprawny lub uszkodzony układ kierowniczy.
  • Nie wolnoholować samochodów, które posiadają automatyczną skrzynię biegów.
  • Zabronione jest takżeholowanieaut hybrydowych i tych z napędem elektrycznym.
  • Nie wolno holować samochodów z zawieszeniem pneumatycznym i hydropneumatycznym, w których doszło do jakiejkolwiek awarii silnika lub poważnego rozszczelnienia.
  • Nie można także holować aut posiadających stały napęd na obie osie.
  • Wzbronione jest takżeholowanie na autostradach. Jeśli więc to na niej został uszkodzony nasz samochód, jedynym rozwiązaniem jestpomoc drogowa Bielsko Biała.


Warto także pamiętać o tym, aby podczasholowanieprzestrzegać wszystkich przepisów a przed nim zapoznać się z instrukcją auta, w której znajduje się informacja, czy dany model można holować samodzielnie czy jedynie na lawecie.

Laweta Bielsko - W jakich sytuacjach powinniśmy skorzystać z pomocy drogowej