bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 września 2021
  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 539

Przetłuszczające się włosy? Sprawdź, jak o nie dbać

Materiał partnera:

[h]Przetłuszczające się włosy są prawdziwym wyzwaniem. Aby na dłużej zachowały świeżość, wiele kobiet decyduje się na częstsze mycie. Zdarza się, że nawet dwa razy dziennie... Jednak to błędne koło, którego należy się wystrzegać.[\h]

Przetłuszczające się włosy są prawdziwym wyzwaniem. Aby na dłużej zachowały świeżość, wiele kobiet decyduje się na częstsze mycie. Zdarza się, że nawet dwa razy dziennie... Jednak to błędne koło, którego należy się wystrzegać. Jeśli Twoim problemem jest nadmierne przetłuszczanie się włosów, to sprawdź, jak o nie dbać, aby zminimalizować problem.

[h]Przyczyny nadmiernego przetłuszczania się włosów[\h]

Problem przetłuszczających się włosów jest dosyć powszechny. Jest to przypadłość zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem, to zastanów się, czy stosujesz właściwe kosmetyki. Zbyt silne szampony mogą potęgować problem. Również zbyt częste lub zbyt rzadkie mycie włosów może być przyczyną przetłuszczania się. Innymi przyczynami jest skłonność genetyczna czy zaburzenia hormonalne.

[h]Mycie włosów przetłuszczających się[\h]

Kiedy włosy zaczynają wyglądać niechlujnie z powodu nadmiernego przetłuszczenia się, oczywiste jest, że je myjemy. Jednak problem pojawia się wtedy, kiedy mycie włosów raz dziennie nie wystarcza i włosy umyte wieczorem, rano wyglądają nie świeżo. O poranku znów trzeba je umyć, by wieczorem powtórzyć tę czynność... I tak w kółko. Jednak jest to bardzo złe przyzwyczajenie, które niekorzystnie wpływa na stan włosów i skóry głowy. Częste mycie nie spowoduje, że problem przetłuszczania się zostanie wyeliminowany. Wręcz przeciwnie. Skóra pozbawiona naturalnej ochrony - czyli łoju - jest skłonna do produkowania jeszcze większej jego ilości. Dlatego przetłuszczające się włosy powinno się myć tak jak inne, stosując odpowiednie szampony do włosów. Zobacz szampony fryzjerskie na sklepie fryzjerskimfryzomania.

Warto również stosowaćpeeling do skóry głowy. Kosmetyk ten dokładnie oczyści skórę i odblokuje zatkane pory, dzięki czemu skóra będzie oddychać swobodnie.

[h]Naturalne szampony[\h]

Do mycia włosów i skóry głowy należy stosowaćdelikatny szampon, który nie podrażni skóry. W tym celu wybierajnaturalne szampony, które zawierają w składzieziołowewyciągi i olejki naturalne, takie jak na przykładekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z nasion seleraczyolejek z jałowca. Składniki szamponów do przetłuszczających się włosów i skóry głowy są pozyskiwane z natury.Działają przeciwzapalnie, łagodzą podrażnienia oraz regulują pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu minimalizują problem przetłuszczania się włosów.

Przetłuszczające się włosy