bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 21 września 2021
  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 604

Kompaktowy SUV do miasta Volvo XC40

Materiał partnera:

Rynek samochodów typu SUV jest niemal przepełniony różnego rodzaju lepszymi bądź mniej udanymi konstrukcjami. Nawet osoba interesująca się w pewnym stopniu motoryzacją może mieć problem z wybraniem auta dostosowanego do swoich potrzeb. Kto produkuje najlepsze SUVy? To bardzo subiektywne pytanie, choć jak pokazują liczne recenzje, testy oraz opinie zwykłych kierowców to Volvo ma obecnie w swojej ofercie najlepsze SUVy. My w tym artykule chcemy przyjrzeć się dokładniej modelowi Volvo XC40.

[h]Volvo XC40 kompaktowy SUV[\h]

Dlaczego Volvo XC40? Bo to bardzo charakterystyczne auto, które wybierane jest przez wielu klientów mieszkających na co dzień w miastach. Jest to również najtańszy SUV w ofercie Volvo a co za tym idzie najbardziej dostępny dla większości osób.

Jednak cena jest tylko jednym i wcale nie kluczowym czynnikiem, który przemawia na korzyść tego auta. Może jednak na wstępie wszystko uporządkujmy i przejdźmy od ogółu do szczegółu.

Volvo XC40 to kompaktowy SUV, który może pochwalić się zdobyciem w roku 2018 nagrody Car of the Year. Samochód został zaprojektowany z myślą o wszystkich osobach, które cenią sobie miejski styl życia. Najnowsza generacja aut Volvo to prawdziwy pokaz tego jak powinno tworzyć się auta eleganckie i interesujące, ale jednocześnie dyskretne. Volvo XC40 ma wszystkie cechy auta, które można określić mianem „ładnego”. Doskonale zachowane proporcje, przemyślane przetłoczenia i po prostu bardzo wyrazisty design, sprawiają, że auto rodzinne przestaje kojarzyć się z nudnym samochodem.

Wygląd w przypadku aut jest oczywiście istotny, jednak często najważniejsze jest to co samochód ma do zaoferowania poza samym wyglądem. Model XC40 jest pierwszym samochodem Volvo dostępnym w trzech wariantach napędowych: Mild-Hybrid, Plug-In Hybrid oraz BEV, czyli w pełni elektrycznym. Najnowsza wersja elektryczna jest w stanie przejechać do 418 km na w pełni naładowanych akumulatorach. Gwarantuje również bardzo dobre przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Jednak z racji wieku i przyzwyczajeń, po ulicach porusza się więcej Hybryd typu Plug-In, które są bardzo dobrym połączeniem tradycyjnej motoryzacji z ewolucją, która czeka nas wszystkich szybciej niż później. Volvo XC40 w wersji Plug-In potrafi przejechać na jednym ładowaniu do 46 km, czyli spokojnie pokonasz trasę z domu do pracy i z powrotem na jednym ładowaniu bez konieczności zużywania paliwa.

Wybór napędu to wersja mocno indywidualna, ale niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz możesz oczekiwać najwyższego komfortu i funkcjonalności. Omawiany samochód został stworzony z myślą o miejskiej jeździe nie tylko za sprawą kompaktowych rozmiarów, ale również dodatkowych schowków czy wieszaków, które pomagają przewozić zakupy i dokumenty.

Auto pomimo tego, że jest zaliczane do samochodów kompaktowych posiada odpowiednią przestrzeń dla czterech dorosłych osób, które w komfortowych warunkach mogą podróżować autem. Mniejsze rozmiary samochodu to również łatwość w prowadzeniu i wykonywaniu manewrów parkowania. Jako, że to Volvo to nie mogło zabraknąć dodatkowych udogodnień jak kamera pomagająca zaparkować i wyjechać z miejsca parkingowego czy liczne czujniki ciągle monitorujące okolice i chroniące przed kolizjami i wypadkami.

[h]Gdzie nabyć Volvo XC40?[\h]

Bez dwóch zdań Volvo XC40 jest samochodem wyróżniającym się na rynku SUVów i dającym kierowcy radość z samego posiadania auta jak i jego prowadzenia. Jednak nie musisz wierzyć nam na słowo, a nawet zachęcamy do sprawdzenia czy tak jest faktycznie. Wybierz się na jazdę testową i sprawdź czy Volvo XC40 jest tym czego poszukujesz. Jednym z Salonów oferujących możliwość odbycia jazdy testowej Volvo XC40 jest Auto-Boss Dealer ze Śląska, który w swojej ofercie posiada również inne modele Volvo, w tym XC60 i XC90. Auto-Boss to również Autoryzowany Serwis Volvo, w którym dokonasz niezbędnych napraw swojego auta. Zachęcamy do sprawdzenia zalet Volvo XC40 i sprawdzenia pozostałych artykułów na naszej stronie.

Kompaktowy SUV do miasta Volvo XC40