bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 24 września 2021
  • wyświetleń: 8064

[FOTO] Surowa kara dla nielegalnego taksówkarza

Posiadana przez przewoźnika licencja na przewozy taksówkowe wydana w Warszawie, w żaden sposób nie uprawniała go i jego gruzińskiego kierowcy, do wykonywania przewozów osób na terenie Bielska-Białej. Taki stan faktów stwierdzili inspektorzy ITD, którzy wczorajszego przedpołudnia zostali wezwani na miejsce zatrzymania pojazdu osobowego i jego gruzińskiego kierowcy. Polska firma, w imieniu której wykonywany był ten niezgodny z przepisami przewóz, musi teraz liczyć się z grożącą jej karą 12 tys. zł.

W dniu 23 września 2021 r. o godz. 10:30 w Bielsku-Białej, na parkingu przy skrzyżowaniu ul. PCK i ul. Broniewskiego inspektorzy z wodzisławskiego oddziału śląskiej ITD skontrolowali nieoznakowany – w żaden wyróżniający się sposób – pojazd osobowy oraz jego gruzińskiego kierowcę. Jak przekazali inspektorom pracujący wcześniej na miejscu policjanci i strażnicy graniczni, pojazdem tym kierowca wykonywał przewóz osób. Inspektorzy przesłuchali obecnego na miejscu świadka – pasażera pojazdu, który zamówił, poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie, przejazd na terenie miasta Bielska-Białej. Ustalono także przedsiębiorcę wykonującego ten transport, a od zatrudnionego w tej firmie gruzińskiego kierowcy pobrano dokumenty. Inspektorzy ustalili, że przedsiębiorca – pracodawca kierowcy, posiada jedynie uprawnienia na przewozy taksówkowe, ale wyłącznie na terenie… Warszawy! Wykonywanie przewozów okazjonalnych osób pojazdem osobowym na terenie Bielska-Białej było więc w tym przypadku niezgodne z przepisami, gdyż przedsiębiorca ten nie posiada do tego odpowiednich uprawnień. Ponadto sposób organizacji tego rodzaju przewozu osób wykonywanych pojazdem osobowym o 5 miejscach, nie spełniał wymogów określonych w ustawie o transporcie drogowym.

Konsekwencją tej nieuczciwej wobec bielskich przewoźników i taksówkarzy konkurencji będzie kara 12 tys. zł dla przedsiębiorcy wykonującego ten transport. Odpowiednie postępowanie administracyjne zostało już wszczęte.

Surowa kara dla nielegalnego taksówkarza
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.