bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 4895

Po alkoholu i bez prawa jazdy wiózł pijaną żonę i troje dzieci

Policjanci z pszczyńskiej drogówki zatrzymali w Studzienicach nietrzeźwego kierowcę, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna wracał do domu z trójką dzieci i również pijaną żoną. Jak się okazało, kierujący nigdy nie miał prawa jazdy.

W sobotę, 25 września około godz. 22.30 oficer dyżurny Komendy w Pszczynie został zaalarmowany przez innego użytkownika drogi o podejrzeniu nietrzeźwości pewnego kierującego osobówką. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Pszczynie zatrzymali tam audi, którego 36-letni kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna wracał do domu z żoną i trójką dzieci. Kobieta także była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem rodzice narazili życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego oraz dzieci, które były przewożone na tylnej kanapie auta bez fotelików bezpieczeństwa.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych policjanci stwierdzili także brak obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu oraz uprawnień do prowadzenia pojazdów przez kierowcę.

Mężczyzna został zatrzymany, a nietrzeźwa kobieta doprowadzona do miejsca zamieszkania. Dzieci przekazano natomiast pod opiekę dziadka. O dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja dziękuje świadkowi, który zawiadomił funkcjonariuszy o podejrzeniu prowadzenia samochodu przez nietrzeźwego kierowcę. Pamiętajmy: "nie reagujesz - akceptujesz"!

Po alkoholu i bez prawa jazdy wiózł pijaną żonę i troje dzieci
fot. KPP Pszczyna (archiwum)

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.