bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 1604

[FOTO] Zakończyła się inwestycja drogowa w centrum Lipnika

Inwtycja drogowa w centrum Lipnika, polegająca na przedłużeniu ul. Lipnickiej wraz z korektą lokalnych połączeń drogowych i przebudową placu przed Miejskim Domem Kultury - zakończona.

Reklama

Realizowana przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozbudowa ulicy Lipnickiej rozpoczęła się z początkiem czerwca ubiegłego roku. Inwestycja w założeniu ma poprawić jakość codziennego życia mieszkańców, korzystających ze zmodyfikowanej pętli autobusowej.

- To jednak nie wszystko. Korekta łuków drogowych w ciągu ul. Polnej ułatwi kierowcom dużych pojazdów bezpieczne zawracanie. Zadanie zwiększa zatem bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym rejonie, podnosząc jednocześnie komfort użytkowania nowych dróg, chodników i powstałej przy tej okazji infrastruktury - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Zakres przeprowadzonych prac obejmował przedłużenie ul. Lipnickiej na odcinku 103 metrów wraz z przebudową jej dotychczasowego przebiegu oraz ulicy Krzywej na długości 76 metrów. Wyremontowany został także 40-metrowy odcinek ul. Podgórnej. Wymieniony zakres robót to jednak tylko część inwestycji. MZD w ramach zadania przebudował także plac, parking i zatoki autobusowe w sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury. Całości dopełniają nowe chodniki i zjazdy, a także korekty geometrii na skrzyżowaniach z drogami poprzecznymi. To czego nie widać gołym okiem, to przebudowa kanalizacji deszczowej, kanałów dla sieci szerokopasmowej oraz istniejącego odcinka sieci telefonicznej.

Wartość wymienionej części robót wyniosła 2,4 mln zł. Inwestycji towarzyszyła także budowa mostu w ciągu ul. Lipnickiej. To zadanie rozpoczęło się później, bo na przełomie marca i kwietnia tego roku. Jego koszt to 504 tys. zł.. Miejski Zarząd Dróg tak zaplanował obie inwestycje, aby ich realizacja zbiegła się w zbliżonym czasie, jeszcze przed sezonem jesienno-zimowym. - Centrum Lipnika od teraz jest zatem nie tylko ładniejsze, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalne, wygodne i bezpieczne. Istniejące warunki atmosferyczne pozwolą również na przeprowadzenie nasadzeń drzew i roślin ozdobnych na nowo powstałych miejscach zieleni - podsumowuje MZD.

Zakończyła się inwestycja drogowa w centrum Lipnika · fot. MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.