bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 11132

[FOTO] Ciężarówka przeładowana o 18 ton! Nowy rekordzista zatrzymany przez ITD

Ponad 18 ton za dużo ważył pojazd ciężarowy z przyczepą, przewożący drewno z Czech - to niechlubny rekordzista kontroli przeprowadzonych w pobliżu przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach. Wspólne działania prowadzili wodzisławscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i strażnicy leśni z nadleśnictwa w Ustroniu.

Inspektorzy z wodzisławskiego oddziału katowickiej Inspekcji Transportu Drogowego, w środę (13 października) kontrolowali pojazdy transportujące drewno. Sprawdzano m.in. rzeczywistą masę samochodów wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach. Kontrole prowadzono wspólnie ze strażnikami leśnymi. Zważono pięć ciężarówek. Dwie przekraczały dopuszczalną masę całkowitą lub naciski osi. Najcięższaważyła 58,9 tony, czyli o ponad 18 ton za dużo. Przekroczone były również naciski osi. Samochód z przyczepą i umieszczonym na nim ładunkiem był też za wysoki, a kierowca nie oznakował w prawidłowy sposób wystającego drewna. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary. Kierowcę ukarano mandatami, również za przekroczenie norm czasu pracy. Do czasu rozładunku nadmiaru drewna pojazd pozostał na punkcie kontrolnym.

Ciężarówka przeładowana o 18 ton
fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.