bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 października 2021
  • wyświetleń: 13195

[FOTO] Groźne zderzenie w Wiśle. Młody kierowca wpadł w poślizg

W poniedziałek, 18 października około godziny 10.00 w Wiśle na ul. Jawornik doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Volkswagen Golf zderzył się z Jeepem Gran Cherokee. Konieczna była interwencja strażaków, którzy musieli użyć narzędzi hydraulicznych by wydobyć poszkodowanych z rozbitego samochodu. Droga była zablokowana kilka godzin.

Z ustaleń cieszyńskich mundurowych wynika, że do zdarzenia prawdopodobnie doprowadził 19-letni kierowca Volkswagena Golfa, który podczas gwałtownego manewru wyprzedzania pojazdu wolnobieżnego, miał utracić panowanie nad kierownicą i zderzył się z Jeepem jadącym z przeciwnego kierunku. Siła uderzenia była bardzo duża - podobnie jak różnica mas obu pojazdów. Ważąca około dwie tony terenówka przewróciła się na bok. Kierowca Volkswagena był zakleszczony we wraku. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego, który po ewakuowaniu z wraku został przekazany ratownikom medycznym. Przewieziono go do szpitala. Razem z nim do placówki leczniczej trafiła 16-letnia pasażerka Volkswagena. Kierowcy Jeepa i pozostałym pasażerom nic poważnego się nie stało. Nie było konieczności hospitalizacji.

Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanych. Droga została odblokowana około godziny 14.00.

Groźne zderzenie w Wiśle · fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.