bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 751

Znalazły się pieniądze na oświetlenie dodatkowych przejść dla pieszych

Miejski Zarząd Dróg pozyskał dodatkowe – rządowe środki na doświetlenie dwóch kolejnych przejść dla pieszych. Jasność tym razem ogarnie przejścia w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej z Dojazdową.

Środki na doświetlenie wymienionych wyżej przejść pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a dofinansowanie wynosi prawie 260 tys. zł. Każde pieniądze na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym są bezcenne. Dotychczas miasto z własnego budżetu na ten cel wydało prawie 3 mln zł. Dzięki temu na koniec 2021 roku w Bielsku-Białej nowoczesnych, doświetlonych i bezpiecznych przejść będzie już 111. Wszystkie miejsca poddawane przez MZD tej procedurze zyskują nie tylko na jakości oświetlenia.

Prócz instalacji energooszczędnych i wydajnych opraw ledowych, lampy są także uzbrajane w czujniki zmierzchu. Doprowadza się do nich także niezależne zasilanie, tak aby awarie ogólnej sieci energetycznej nie miały wpływu na działanie systemu.W przypadku dwóch przejść w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej i Dojazdowej drogowcy zaprojektowali także budowę azyli dla pieszych (wysp oddzielających pasy ruchu) oraz korektę chodników poprawiających ich bezpieczeństwo.

Warto dodać, że ruch samochodowy na ul. Górskiej w ostatnim czasie bardzo się wzmaga. Ma na to wpływ trwający remont drogi wojewódzkiej nr 948. Biegnąca wzdłuż jezior Czanieckiego, Międzybrodzkiego i Żywieckiego trasa jest zamknięta, a część kierowców do objazdu wykorzystuje przejazd przez Przegibek i dalej ulicę Górską.Doświetlenie opisanych przejść przyda się więc z pewnością, tymczasem MZD apeluje o ostrożną jazdę i dodatkową uwagę w rejonie całego ciągu ulic, włączając w to niedawno zmodernizowany lewoskręt z ulicy Żywieckiej.

Znalazły się pieniądze na oświetlenie dodatkowych przejść dla pieszych
fot. MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.