bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 6998

Potrącenie 89-latki podczas cofania. Trzeba uważać na seniorów!

W czwartek, 21 października około godziny 12.40 na ul. Podchorążych w Bielsku-Białej doszło do potrącenia 89-letniej pieszej przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło poza drogą publiczną na osiedlowym parkingu. Mimo niewielkiej prędkości pojazdu, który wykonywał manewr cofania, seniorka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Policja jednoznacznie nie wskazuje winnego, trwa dalsze postępowanie w sprawie. Tego typu zdarzenia to nie jest rzadkość. My, kierowcy samochodów musimy zwrócić baczną uwagę na osoby starsze, które niejednokrotnie bez pomyślunku potrafią przejść tuż za cofającym samochodem będąc w przekonaniu, że kierowca ich na pewno widzi. Niestety może być inaczej i często kończy się tragicznie. Tak było w maju 2016 roku na ul. Jana Chrzciciela (koło kościoła w Komorowicach). Tam śmierć na miejscu poniosła kobieta w podeszłym wieku, która dostała się pod koła cofającego dostawczaka. Jego kierowca doznał ciężkiego załamania nerwowego i także trafił do szpitala. Kilka lat temu w podobnych okolicznościach na ul. Cieszyńskiej także zginęła starsza kobieta, która przechodziła za cofającym autem dostawczym (brak szczegółowych informacji co do daty).

Należy także pamiętać, że nawet delikatne potrącenie przy niewielkiej prędkości, które osobie młodej nie zrobi żadnej wiekszej krzywdy, może wyrządzić poważne obrażenia u osoby starszej. Jeśli nie mamy pewności czy manewr cofania jest w 100% bezpieczny, warto poprosić o pomoc osobę trzecią, która spojrzy z boku na nasz manewr i będzie nawigować po zatłoczonym parkingu.

Potrącenie 89-latki podczas cofania
fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.