bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 3008

Nocny pościg po ulicach Bielska-Białej. 32-latek zatrzymany i aresztowany!

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej patrolowali okolicę dużych osiedli mieszkalnych. Około godziny 2 na ulicy Karpackiej ich uwagę zwrócił kierujący osobowym Seatem, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów i ruszył do karkołomnej ucieczki.

Został zatrzymany kilkanaście minut później. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. Podróżował z 23-letnią pasażerką. Na szczęście w wyniku niebezpiecznej ucieczki nikt nie doznał obrażeń.Mundurowi sprawdzili jego tożsamość w policyjnej bazie danych. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego za wcześniejsze występki. Stróże prawa pobrali mu także krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Zgodnie z dyspozycją sądowego nakazu doprowadzenia po nocy spędzonej w policyjnym areszcie trafił do oddziału zakładu karnego przy ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej.Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za popełnione podczas ucieczkiliczne wykroczenia drogowe. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Nocny pościg po ulicach Bielska-Białej
fot. KPP Pszczyna (archiwum / miniaturka)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.