bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 3126

[FOTO] Galeria zdjęć z budowy "obejścia Węgierskiej Górki" na drodze S-1

Budowa tak zwanego "obejścia Węgierskiej Górki", czyli brakującego fragmentu drogi ekspresowej S-1 w kierunku granicy Polski ze Słowacją, idzie pełną parą. W ostatni czasie wykonano m.in. betonowanie ustroju nośnego dla jednej z estakad oraz rozpoczęto zabezpieczenia skarpy nad portalem północnym.

Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku obwodnicy Węgierskiej Górki jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), które zapewni bezpośrednie, szybkie połączenie na trasie Bielsko-Biała - granica polsko-słowacka (Zwardoń) - Svrcinovec (powiat Czadca, Słowacja).

Droga S1 na odcinku Przybędza - Milówka, o łącznej długości 8,5 km, będzie posiadała dwa typy przekroju:

  • jednojezdniowy o długości 3,7 km na odcinku przed i za tunelami, wyposażony w jedną jezdnię składająca się z dwóch pasów w każdym kierunku,
  • dwujezdniowy o długości 4,8 km na odcinku tunelowym oraz między tunelami, wyposażony w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.


W ramach kontraktu zostaną wykonane m.in. tunel drogowy w masywie Barania o dług. ok. 830 m, tunel drogowy w masywie Białożyński Groń o dług. ok. 1000 m, estakada nad ul. Zielona Góra i ul. Zielona o dług. ok. 940 m, mosty drogowe i pozostałe estakady wciągu drogi S1 w ilości 7 szt. oraz rozbudowa węzła Przybędza i węzła Milówka.

Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2023 roku.

Źródło: GDDKiA

Galeria zdjęć z budowy "obejścia Węgierskiej Górki" na drodze S-1 · fot. GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.