bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 października 2021
  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 2553

Znów niespokojny dzień na drogach. Kolejne potrącenia w Bielsku-Białej!

W czwartek, 28 października na drogach pow. bielskiego doszło do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem pieszych. Pierwsze w Pisarzowicach, drugie w Kozach. Piątek nie przyniósł znaczącej poprawy.

Na ul. 3-go Maja w Bielsku-Białej (wysokość hotelu President) 36-latek wtargnął pod samochód marki Kia. Za kierownicą siedziała 65-letnia kobieta, która nie miała szans wyhamować. Udało się jej częściowo ominąć piechura, ale zahaczyła go bokiem pojazdu. Szczęśliwie nieroztropny pieszy nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem karnym.

Z kolei na ul. Jutrzenki (os. Złote Łany) 71-letni kierowca Renault potrącił na przejściu dla pieszych 75-letnią seniorkę. Samochód dopiero co ruszał po wcześniejszym zatrzymaniu i przepuszczeniu przez przejście kilku osób. Kierowca nie zauważył, że kolejna osoba weszła "na zebrę" i ruszył. Prędkość nie była duża, ale wystarczajaca by osoba w podeszłym wieku doznała obrażeń ciała, które zakwalifikowały to zdarzenie jako wypadek drogowy.

Znów niespokojny dzień na drogach
fot. archiwum

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.