bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 31 października 2021
  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 30293

[FOTO] Wypadek masowy na DK-81 w Pawłowicach. Nie żyje jedna osoba, pięć rannych!

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godziny 11.00 na drodze krajowej numer 81 w Pawłowicach. Czołowo zderzyły się tam autobus oraz samochód osobowy. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a pięć zostało rannych.

Do wypadku doszło na wysokości firmy PIK. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że autobus wycieczkowy jadący w kierunku Katowic, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami poprzedzającymi zjechał w lewo przekraczając pas rozdzielający jezdnię i zderzył się czołowo z osobowym Volkswagenem Polo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podjęto reanimację dwóch osób podróżujących volkswagenem. Po przywróceniu funkcji życiowych kierowca osobówki w ciężkim stanie został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR. Jego pasażerki nie udało się uratować. Autobusem podróżowało 17 osób - cztery z nich zostały poszkodowane. Trafiły one do okolicznych szpitali, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Teraz śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wypadek masowy na DK-81 w Pawłowicach · fot. Jastrzębie Zdrój - informacje drogowe / KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.