bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 2596

Podsumowanie akcji "ZNICZ 2021". 52 zdarzenia drogowe i 22 pijanych kierowców!

W akcję "ZNICZ 2021", która trwała od piątku 29 października każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W dniu uroczystości Wszystkich Świętych policjanci podczas działań wykorzystali drona, który pomagał mundurowym w monitorowaniu stanu przejezdności dróg i poziomu bezpieczeństwa w rejonie największych nekropolii.

W trakcie przedłużonego weekendu, na bielskich drogach doszło do 52 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku drogowego – 29 października w godzinach popołudniowych na ulicy Jutrzenki w Bielsku-Białej 71-letni kierujący osobowym renault potrącił prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 75-letnią bielszczankę. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśniają śledczy z wydziału kryminalnego.

Piją i jeżdżą - to prawdziwa plaga!

W tym roku zatrzymano 22 kierowców pojazdów mechanicznych, jadących pod wpływem alkoholu.Niechlubny„rekordzista”został ujęty przez innych użytkowników drogi wieczorem 30 października w Wilamowicach na ulicy Więźniów Oświęcimskich. Świadek zauważył osobowe Audi, którego kierujący poruszał się w sposób wskazujący, że może być pod wpływem alkoholu. Następnie mężczyzna został ujęty przez świadków i przekazany stróżom prawa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 29-letni mieszkaniec powiatubielskiegomiał w organizmie blisko 3,7 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni,co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - mówi asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej. -Zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni - dodaje Szybiak.

źródło: KMP Bielsko-Biała
fot.Dron ᴹᵉᵈᶦᵃ - Szkolenia VLOS / Aerial Productions (cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej).

Podsumowanie akcji "ZNICZ 2021"
fot. Dron ᴹᵉᵈᶦᵃ - Szkolenia VLOS / Aerial Productions

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.