bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 listopada 2021
  • wyświetleń: 2670

[FOTO] Akcja straży na zaporze w Tresnej. Wyglądało poważnie, ale na szczęście to tylko ćwiczenia.

We wtorek, 2 listopada na zaporze w Tresnej (pow. żywiecki) odbyły się ćwiczenia specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z KM PSP w Bytomiu i specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego z KP PSP w Tarnowskich Górach i KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur alarmowania, doskonalenie technik lokalizacji i ewakuacji osób znajdujących się pod wodą oraz wykorzystanie technik linowych w ratownictwie.

Trzeba przyznać, że symulowany wypadek wyglądał bardzo realistycznie. Postronni obserwatorzy byli przekonani, że działania strażaków to nie ćwiczenia, a akcja ratownicza po prawdziwym wypadku. Ze względu na remont drogi zapora w Tresnej nie jest tak obciążona ruchem niż zazwyczaj, więc strażacy mogli ćwiczyć we względnym spokoju bez stresu, że ich działania znacząco utrudnią życie mieszkańcom i kierowcom chcącym przejechać okolicznymi drogami.

Akcja straży na zaporze w Tresnej · fot. nadesłane przez czytelnika + materiały prasowe straży

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.