bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 listopada 2021
  • wyświetleń: 5315

[FOTO] 15-latek na rowerze wjechał prosto pod samochód

W sobotę, 6 listopada około godziny 17.50 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Św. Floriana w Pisarzowicach. Samochód osobowy potrącił tam rowerzystę. Na miejsce skierowano patrol drogówki i pogotowie ratunkowe.

Karetka stacjonująca w Pisarzowicach była w tym czasie na innym wyjeździe. Do rannego 15-latka wysłano zespół w Bielska-Białej, który do pokonania miał jakby nie patrzeć znaczną odległość. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili świadkowie. Po chwili dołączyli do nich strażacy z lokalnej jednostki OSP. Była to ich własna inicjatywa. Przeszkoleni (w tym także medycznie druhowie) nie byli oficjalnie dysponowani na miejsce, choć wypadek zdarzył się dosłownie tuż obok strażnicy OSP Pisarzowice. Zaalarmowani przez świadków strażacy byli akurat w budynku. Wzięli najpotrzebniejszy sprzęt (torby medyczne, koce termiczne itp.) po czym pieszo ruszyli z pomocą.Nastolatek trafił do szpitala.

Co się właściwie wydarzyło? Wstępne ustalenia wskazują, że młodociany rowerzysta wyjechał z parkingu wprost pod koła Seata Ibizy. Kierująca nie miała szans wyhamować, choć zdaniem świadków nie jechała szybko. Doszło do potrącenia. Siła odrzutu spowodowała, że 15-latek upadając na ziemię uszkodził zaparkowanego przy drodze Volkswagena Golfa (uderzył głową zderzak). Cyklista miał kask i najprawdopodobniej to uchroniło go przed poważnymi urazami głowy.

Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Nad sprawą pochyli się sąd rodzinny.

15-latek na rowerze wjechał prosto pod samochód · fot. sid / Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.