bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 14749

Policja szuka świadków tragicznego wypadku na S-1. Jakiej tajemnicy strzegą śledczy?

Minął przeszło miesiąc od tragicznego w skutkach wypadku drogowego na S-1 w Bielsku-Białej. Przypomnijmy, że 24 października chwilę przed godziną 3.00 samochód osobowy marki Renault z dużą siłą uderzył w koparkę zaparkowaną na pasie wyłączonym czasowo z ruchu. W miejscu zdarzenia trwały prace drogowe. Po pierwszych publikacjach internetowych na temat wypadku, pojawiły się komentarze świadczące o tym, że miejsce prowadzonych prac mogło być niedostatecznie oznakowane.

- "Postępowanie jest na początkowym etapie, a w jego toku badane są wszelkie okoliczności wypadku, w tym także prawidłowość prowadzenia i oznaczenia prowadzonych na drodze robót budowlanych"- wyjaśnia Prokurator Rejonowy, Anna Zarychta.

Rodzina zmarłego do dziś nie zna wszystkich, kluczowych dla nich informacji zawartych w protokole sekcji zwłok. Śledczy utajnili przed nimi i przed prasą wynik badań toksykologicznych, które mogłyby dać odpowiedź na to, czy tragicznie zmarły 45-latek był pod wpływem alkoholu lub innych substancji mających wpływ na sposób jazdy. O stan trzeźwości zmarłego zapytaliśmy prokuraturę nadzorującą śledztwo. - "W toku postępowania uzyskano już opinię biegłego po przeprowadzonej sekcji zwłok z której wynika, że śmierć pokrzywdzonego miała bezpośredni związek z doznanymi na skutek wypadku obrażeniami, jednak z uwagi na tajemnicę śledztwa nie mogę podać bliższych informacji, w tym także tych odnośnie wyników badań toksykologicznych" - poinformowała Anna Zarychta. W siedmioletniej historii portalu Bielskie Drogi, pierwszy raz spotkaliśmy się z utajnieniem informacji o stanie trzeźwości uczestnika wypadku.

Jak pisaliśmy 18 listopada w artykule: "Problematyczne zwężenie na obwodnicy. Wypadek śmiertelny i masa kolizji", bliscy zmarłego wykluczają motyw samobójstwa i jazdę pod wpływem alkoholu. Przyznają, że trudno pogodzić się z nagłą i niespodziewaną śmiercią kogoś bliskiego. Jeszcze trudniej to zrobić jeśli wokół sprawy są same niewiadome.

Policja szuka świadków zdarzenia. Na stronie internetowej KMP w Bielsku-Białej ukazał się komunikat w tej sprawie. Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby posiadające informacje w tej sprawie o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Bielsko-Biała ul. Wapienna 45, tel. 47 85 712 80 lub 47 85 714 23, 47 85 712 55 lub 997, adres poczty elektronicznej kryminalny@bielsko.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji.

Policja szuka świadków tragicznego wypadku na S-1
fot. KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.