bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 7 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2886

[FOTO] Zbyt "energiczny" manewr cofania zakończony rozwałką

We wtorek, 7 grudnia około godziny 12.30 do policji wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Piotra Skargi w Bielsku-Białej. Jak się okazało, nie była to taka zwykła stłuczka.

Reklama

Kierowca Fiata Palio Weekend wyjeżdżał tyłem z miejsca parkingowego pod kamienicą (na zdjęciach w tym samym miejscu stoi zaparkowany niebieski Fiat Doblo). Mężczyzna cofał tak nieumiejętnie, że wjechał w ścianę kamienicy i uszkodził skrzynkę gazową. Cofał tak energicznie, że spanikował i nie potrafił się zatrzymać. Jadąc do tyłu przejechał jeszcze kilkanaście metrów i uderzył w zaparkowaną Toyotę (notabene zaparkowaną w sposób nieparawidłowy). Zatrzymał się dopiero po kolejnym uderzeniu w ścianę sklepu.

Bielsko-Biała, ul. Skargi · fot. Bielskie Drogi


Policjantom i świadkom tłumaczył, że doszło do awarii samochodu. Policjanci zweryfikowali jego relację. Jeśli byłaby prawdziwa, to byłaby to tzw. niezawiniona niesprawność pojazdu i brak podstaw do ukarania mandatem karnym. Takie rzeczy rzadko, ale się zdarzają. Tym razem raczej było inaczej, bo kierowca Fiata wrócił do domu z mandatem.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.