bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 9 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7351

[FOTO] Potrącenie na DW941 w Harbutowicach. 71-latka w szpitalu

W czwartek, 9 grudnia około godziny 12.15 na DW941 w Harbutowicach (pow. cieszyński) doszło do potrącenia dwóch kobiet przez samochód dostawczy. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy podróżujący "Wiślanką" musieli liczyć się z utrudnieniami.

Potrącenie na DW941 w Harbutowicach - 9.12.2021 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


Udało się nam się nieoficjalnie ustalić wstępny przebieg tego zdarzenia. Dwie kobiety miały w planach przejść przed drogę wojewódzką w rejonie skrzyżowania z ulicami Piekarską i Modrzewiową (szły od strony piekarni). Udało się im pokonać pasy ruchu prowadzące w stronę w stronę Wisły. Gdy stanęły na pasie rozdziału, kierowca Volkswagena Golfa jadący lewym pasem ruchu zatrzymał się, by przepuścić piesze przez jezdnię (jedna z kobiet prowadziła rower). Obie panie przeszły przez lewy pas ruchu, na którym także zatrzymał się jakiś pojazd. W momencie, gdy schodziły z prawego pasa na pobocze, doszło do potrącenia przez samochód dostawczy. 29-letni kierowca Opla Vivaro nie zorientował się, że ktoś przechodzi przez jezdnię, a pojazdy przed nim hamują. Próbował ominąć auta poboczem i potrącił piesze.

Kobieta prowadząca rower zdołała odskoczyć i jak sama przyznała, została tylko muśnięta przez samochód. Nie stało się jej nic poważnego. Jej rower został jednak uszkodzony. Druga z kobiet, 71-latka została potrącona i trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Na chwilę obecną policja nie wskazuje kto i w jakim stopniu zawinił. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Utrudnienia ruchu trwały blisko dwie godziny.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.