bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5841

[FOTO] Poważne potrącenie w Cieszynie. Piesza bez odblasków

We wtorek, 14 grudnia około godziny 18.35 w Cieszynie na ul. Katowickiej doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy. Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Droga była zamknięta ponad godzinę.

Potrącenie pieszej na ul. Katowickiej w Cieszynie - 14.12.2021 · fot. nadesłane przez czytelników


Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 46-letni kierowca Forda potracił 66-letnią kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Było ono oznakowane, ale nie było dodatkowo oświetlone, tak jak to jest wielu innych miejscach. Potrącona kobieta był ubrana na ciemno i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Warunki do jazdy były fatalne - było ciemno i padał drobny deszcz. Używanie elementów odblaskowych w terenie zabudowanym nie jest obowiązkowe, jednak policjanci gorąco apelują by dać sobie szansę i ubrać na siebie cos, co pozwoli kierowcom dostrzec pieszego w tak trudnych warunkach drogowych.

Potrącona 66-latka doznała poważnych obrażeń ciała. Trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu. W chwili odjazdu karetki była przytomna. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Kierowca Forda był trzeźwy i posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W czasie prowadzonej akcji ratowniczej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, ruch na ul. Katowickiej był wstrzymany. Utrudnienia trwały łącznie blisko dwie godziny.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.