bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3944

[FOTO] Fiat w płomieniach. Tym razem gaśnice niewiele pomogły

W piątek, 16 grudnia chwilę przed godziną 12.00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru samochodu osobowego na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Na wysokości skrzyżowania z ul. Magnolii w płomieniach stanął Fiat Grande Punto. Mimo pomocy przypadkowych kierowców nie udało się zapanować nad płomieniami.

Pożar samochodu na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej - 17.12.2021 · fot. nadesłane przez czytelników


Samochód zapalił się w trakcie jazdy, najprawdopodobniej od zwarcia instalacji elektrycznej. Przypadkowi kierowcy ruszyli na pomoc z gaśnicami, jednak płomienie bardzo szybko się rozwijały. Zużyto kilkanaście małych gaśnic samochodowych i dwie duże z autobusów. Wszystko na nic. Pożar ugasili dopiero strażacy. Sytuacja była groźna, bo Fiat był wyposażony w instalację gazową. Obecnie stosowane butle gazowe są tak skonstruowane, że ryzyko wybuchu jest stosunkowo niewielkie, jednak takowe zawsze istnieje.

Samochód nadaje się do kasacji. Właściciel nie posiadał polisy Auto Casco, więc nie ma co liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę. W działaniach brały udział zastępy z JRG-1 Bielsko-Biała i jednostka OSP Hałcnów. Przy tej okazji warto sobie przypomnieć film profilaktyczny, nad którego powstaniem czuwali strażacy ochotnicy z Hałcnowa.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.