bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 21 grudnia 2021
  • wyświetleń: 8815

Drogowy paraliż miasta. Lód na drogach i gigantyczne utrudnienia

Wczoraj wieczorem na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego panowały skrajnie trudne warunki atmosferyczne - po intensywnych opadach śniegu i przy ujemnej temperaturze wystąpiła na nich gołoledź. Z tego powodu na bielskich ulicach wystąpiły gigantyczne utrudnienia w ruchu. Co ciekawe, aura zaskoczyła nawet synoptyków IMGW-PIB, którzy nie wydali ostrzeżenia meteorologicznego dla naszego miasta.

Reklama

Drogowy zimowy paraliż w Bielsku-Białej i okolicach - 20.12.2021 · fot. Nadesłane przez czytelników


Utrudnienia występowały na wszystkich ważnych drogach w Bielsku-Białej i pobliskich miejscowościach. Na wielu ulicach samochody osobowe, a także ciągniki siodłowe z naczepą miały problem z pokonaniem wzniesień, z kolei na ulicach Warszawskiej i Piastowskiej drogę blokowały autobusy komunikacji miejskiej. Pierwszy raz w historii portalu Bielskie Drogi podjęliśmy decyzję, że wskazanie miejsc gdzie występują utrudnienia będzie niemożliwie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjęliśmy, że wszystkie okoliczne drogi są bardzo śliskie i występują na nich problemy z przejazdem.

Loading...


Jak poinformował asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, wczoraj od godziny 17.00, kiedy znacznie pogorszyły się warunki drogowe, do dzisiaj do godziny 6.00 na drogach regionu doszło do 24 kolizji drogowych, w tym 17 w granicach Bielska-Białej. W wielkim uśrednieniu to ok. 30% większa ilość zdarzeń drogowych jak w każdy inny dzień. Ze względu na długi czas oczekiwania na patrol drogówki, duża część kolizji była załatwiona za pomocą oświadczeń i nie ma ich w policyjnych statystykach. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, choć do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło w Zabrzegu koło sklepu SPAR. Piszemy o tym w artykule: bielskiedrogi.pl/informacje/15602-zderzenie-dwoch-osobowek-w-zabrzegu-sprawca-zignorowal-stop ]Zderzenie dwóch osobówek w Zabrzegu. Sprawca zignorował STOP. [/url]Warto przy tym dodać, że pogoda zaskoczyła nawet synoptyków IMGW-PIB, którzy wczoraj na godziny wieczorne nie wydali ostrzeżenia przed oblodzeniem dla naszego regionu. Alert wydali za to Łowcy Burz Podbeskidzie dla aplikacji Bielskie Drogi, dostępnej na smartfony z systemem Android.

Loading...


Kto odpowiada za drogowy paraliż?

Wszak spadło zaledwie kilka centymetrów śniegu i nie był to pierwszy zimowy akcent w tym sezonie. Na ten moment nie udało nam się uzyskać komentarza od Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

mp, sid / bielskiedrogi.pl

źródło: FB/bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.