bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 22 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4950

Potrącenie kobiety w Ustroniu. Piesza z poważnymi obrażeniami

We wtorek, 21 grudnia około godziny 18.20 na DW941 w Ustroniu miało miejsce potrącenie pieszej przez samochód osobowy. Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Dominikańską. Droga w stronę Wisły była zablokowana przez blisko dwie godziny.

DW941 w stronę Wisły była zamknięta przez blisko dwie godziny - 21.12.2021
DW941 w stronę Wisły była zamknięta przez blisko dwie godziny - 21.12.2021 · fot. nadesłane przez czytelnika / Artur


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 49-letni kierowca Renault, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przekraczającej jezdnię przez przejście. Doszło do potracenia, w którego wyniku 41-letnia kobieta doznała licznych obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Na czas trwania akcji ratowniczej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, droga w stronę Wisły była zablokowana. Policjanci zorganizowali prowizoryczny objazd przez centrum miasta, tak żeby kierowcy nie stali kilka godzin w oczekiwaniu na odblokowanie drogi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.