bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 24 grudnia 2021
  • wyświetleń: 535

Dlaczego warto ubezpieczyć motocykl? Artykuł sponsorowany przez LINK4

Materiał partnera:

Czy poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC dla motocykla warto wykupić inne polisy? Jeśli tak, to jakie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym artykule. Dowiesz się także, co możesz zyskać, jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie Twojego motocykla. 

Motocykl
fot. materiały prasowe


Prawie 10% ofiar wszystkich wypadków drogowych to motocykliści. Większość z nich, jeśli przeżyje, wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Jeśli obawiasz się związanych z tym kosztów, możesz zabezpieczyć się na taką ewentualność. 
Wystarczy, że skorzystasz ze specjalnej oferty LINK4, przygotowanej z myślą o motocyklistach.

Czemu warto ubezpieczyć motocykl?Motocykliści są o wiele bardziej narażeni na odniesienie urazu w trakcie kolizji lub wypadku, niż kierowcy samochodów osobowych. Także sam pojazd łatwiej jest uszkodzić, a koszty naprawy motocykla mogą być naprawdę duże. Często, pomimo zachowania ostrożności i stosowania się do przepisów o ruchu drogowym, dochodzi do stłuczki lub kolizji. Dobrze jest wtedy mieć coś więcej, niż tylko standardowe OC. 

Dobrym pomysłem jest zakup polisy NNW, czyli chroniącej od następstw nieszczęśliwych wypadków. W końcu, jak wspomnieliśmy, motocykliści są w o wiele większym stopniu narażeni na uszkodzenia ciała niż kierowcy samochodów. Koszty ewentualnego leczenia, rehabilitacji oraz zakupu sprzętu medycznego mogą być bardzo wysokie i sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych! W takim przypadku wypłata odszkodowania z polisy NNW może znacząco pomóc w finansowaniu powrotu do zdrowia.

A co, gdy motocykl odmówi Ci posłuszeństwa w długiej trasie, z dala od domu? Jeśli posiadasz ubezpieczenie Auto Assistance w LINK4, możesz skorzystać z holowania. Uzyskasz też samochód zastępczy w razie kradzieży motocykla. Dzięki temu nawet na drugim końcu Europy będziesz mógł liczyć na pomoc fachowców współpracujących z LINK4.

Ubezpieczenie motocykla - co to za plisa?LINK4 przygotowało specjalną ofertę ubezpieczenia dla motocyklistów. Jest to polisa OC z dodatkowym Programem Pomocy i Assistance Opony. W jego ramach w razie potrzeby otrzymasz auto zastępcze, zapewniony transport do warsztatu, czy też pomoc przy wymianie opon.

Co więcej, możesz także zdecydować się na zakup polisy Auto Assistance. Jest to nic innego jak szybka pomoc w razie kradzieży, awarii lub wypadku. W przypadku uszkodzenia motocykla LINK4 zapewni holowanie pojazdu do warsztatu lub innego wskazanego przez Ciebie miejsca w promieniu 200 kilometrów. Jeśli zabraknie Ci paliwa, współpracujący z LINK4 specjalista dowiezie Ci je w ciągu kilkudziesięciu minut. Natomiast w razie wypadku lub kradzieży motocykla będziesz mógł korzystać z auta zastępczego przez trzy dni.

Kolejną polisą, z jakiej możesz skorzystać jako motocyklista, jest NNW. W razie uszczerbku na zdrowiu podczas jazdy na motocyklu, LINK4 wypłaci Ci odszkodowanie, które możesz przeznaczyć na wybrany cel, np. zakup leków, pokrycie kosztów leczenia czy wizyt u specjalistów. W razie Twojej śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego Twoi najbliżsi  otrzymają z tego tytułu odszkodowanie.

Ubezpieczenie motocykla - zadbaj o nie, kierowco! Korzyści, jakie płyną z ubezpieczenia motocykla, są całkiem wymierne. Po pierwsze zabezpieczysz Twój pojazd na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. W niemal każdym miejscu w Europie możesz liczyć na pomoc fachowców. Nie będziesz musiał sam ich szukać, ubezpieczyciel zrobi to za Ciebie.

Po drugie zabezpieczysz się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli doznasz urazu, nie będziesz musiał martwić się o środki do życia, gdyż otrzymasz odszkodowanie. Także Twoi bliscy będą zabezpieczeni na wypadek Twojej śmierci. Jak widzisz, warto się ubezpieczyć w LINK4. Zwłaszcza że ubezpieczenie motocykla online jest proste, szybkie i wygodne. 

Polisa na motocykl. Kilka słów na koniec 

Ubezpieczenie motocykla w LINK4 to dobry sposób na uniknięcie wielu kłopotów oraz zmartwień. Jeśli wykupisz pakiet OC wraz z Auto Assistance oraz NNW, zapewnisz sobie niezbędną ochronę. 
Polisy te zabezpieczą Cię w przypadku kolizji lub innego zdarzenia drogowego, a także awarii lub usterki. Ubezpieczenie NNW uchroni Cię przed wydatkami związanymi z ewentualną rehabilitacją.

Wszelkie informacje na temat zakresu ubezpieczenia oraz wyłączeń odpowiedzialności są zawarte w OWU, dostępnym na stronie internetowej www.link4.pl

Sprawdź oferty polis komunikacyjnych w LINK4 i jedź bezpiecznie!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.