bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2034

Na DK-1 pojawią się kolejne światła przy przejściach dla pieszych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na wykonanie sygnalizacji na przejściach dla pieszych na  DK1 w Piasku, Goczałkowicach-Zdroju i Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

skrzyżowanie DK1 w Goczałkowicach zdroju, stawowa
Na DK-1 pojawią się kolejne światła przy przejściach dla pieszych · fot. GDDKiA


W Piasku powstanie wzbudzana sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Podleśną, wraz z oświetleniem strefy przejściowej i samego przejścia dla pieszych. Przebudowane zostaną również dojścia do istniejącego przejścia dla pieszych.

W Goczałkowicach-Zdroju powstanie wzbudzana sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Stawową, również z oświetleniem strefy przejściowej i samego przejścia. Wykonane zostaną także dojścia dla pieszych zarówno od ul. Stawowej, jak i Borowinowej.

W Czechowicach-Dziedzicach na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika powstanie sygnalizacja ostrzegawcza wraz z oświetleniem strefy przejściowej na dojeździe do przejścia oraz wykonane zostaną dojścia do przejścia zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej drogi krajowej nr 1.

Inwestycje będą realizowane w formule Projektuj i buduj. W ich zakres wchodzi opracowanie dokumentacji projektowej i projektu docelowej organizacji ruchu, wykonanie robót budowlanych i montażowych sygnalizacji świetlnej, dedykowanego oświetlenia oraz zasilania. Tam, gdzie jest to zasadne, powstaną też chodniki prowadzące do przejść dla pieszych. Całość zadania powinna zostać wykonana w czasie nie dłuższym niż osiem miesięcy, licząc od daty podpisania umowy. Czas trwania realizacji inwestycji stanowi kryterium pozacenowe oceny oferty i może zostać skrócony maksymalnie o cztery miesiące.

Na oferty GDDKiA czeka do 24 stycznia 2022 roku.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.