bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 listopada 2022
  • 30 marca 2023
  • wyświetleń: 22080

Miałeś kolizję? Bezpłatnie pomożemy spisać Ci oświadczenie

Jeśli w kolizji drogowej ucierpiały jedynie samochody, najmniejszy mandat to 1000 zł. Między innymi takie zmiany zafundował nam ustawodawca od 2022 roku. Jeśli któryś z uczestników kolizji odniósł choćby niewielkie obrażenia, kwota mandatu rośnie do co najmniej 1500 zł. W przypadku recydywy w ciągu dwóch lat, kwota rośnie dwukrotnie. Jeśli nikomu nic się nie stało, a okoliczności są jasne, to najlepiej spisać oświadczenia. Tylko jak to zrobić żeby było dobrze? Jeśli ktoś nie wie, może poprosić nas o bezpłatną pomoc. Przyjedziemy z drukami i pomożemy Wam dopełnić wszystkich formalności. Z naszej bezpłatnej pomocy skorzystało już blisko 100 kierowców.

grafika_5


Pomożemy spisać oświadczenie.Jako pierwsi na Podbeskidziu uruchamiamy oficjalną usługę związaną z pomocą w spisaniu oświadczenia o kolizji drogowej. Jeśli miałeś kolizję i nie ma rannych, to wystarczy zadzwonić pod numer 518-176-078 i wytłumaczymy w jaki sposób spisać oświadczenie, tak żeby żaden ubezpieczyciel nie miał możliwości podważenia dokumentu. Ponadto możemy bezpłatnie dostarczyć Ci na miejsce kolizji gotowy i kompletny, samokopiujący druk oświadczenia o kolizji drogowej oraz pomożemy wykonać niezbędną dokumentację zdjęciową, potrzebną w późniejszym procesie likwidacji szkody.

Usługa jest bezpłatna i dostępne na terenie miasta Bielska-Białej i całego powiatu bielskiego oraz:  • pow. cieszyński - Wisła, Ustroń, Górki Wielkie, Górki Małe, Brenna, Harbutowice, Skoczów, Wiślica, Ochaby, Bąków, Drogomyśl, Zbytków, Strumień, Mnich, Chybie, Zaborze, Zabłocie, Czuchów, Frelichów.


  • pow. żywiecki - Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Czernichów, Tresna, Żywiec, Łodygowice, Pietrzykowice, Zarzecze, Lipowa, Słotwina.


  • pow. oświęcimski - Jawiszowice, Brzeszcze, Zasole, Łęki, Gojec, Nowa Wieś, Kęty.


  • pow. pszczyński - Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna, Łąka, Ćwiklice, Miedźna, Grzawa, Rudołtowice.


grafika_4Kiedy trzeba wezwać policję?1. W zdarzeniu są poszkodowani. Jeśli potrzebne jest pogotowie, to potrzebna jest też policja i spisanie oświadczeń jest niezasadne.

2. Istnieje podejrzenie, że jeden z uczestników zdarzenia jest pod wpływem alkoholu albo narkotyków.

3. Policję należy wezwać także w sytuacji, gdy nie wiadomo, kto jest sprawcą - wystarczy, że żaden z uczestników nie przyznaje się do winy.

4. Wymaga tego umowa użytkowania pojazdu. Niektóre firmy leasingowe lub wypożyczalnie zastrzegają w umowie wynajmu, że w przypadku kolizji konieczna jest notatka policyjna.

5. Nie ma możliwości usunąć uszkodzonych pojazdów z drogi, a stanowią one realne zagrożenie w ruchu drogowym (np. kolizja na lewym pasie drogi ekspresowej).

Reklama