bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 37009

Mandaty biją po kieszeni! 1400zł dla kierowcy karetki za rysę na zderzaku

W środę, 5 stycznia chwilę po godzinie 10.00 na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej doszło do drobnej kolizji. Samochód osobowy marki Opel Astra spotkał się z karetką Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Była to drobna stłuczka. Doszło zaledwie do zarysowania powłoki lakierniczej na zderzaku. Nie obeszło się jednak bez srogiego mandatu.

Kolizja karetka
Kolizja karetki pogotowia ratunkowego i osobówki - 5.01.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Zawinił kierowca karetki, który w niewłaściwy sposób zmienił pas ruchu. Ambulans nie jechał alarmowo. Uczestnicy zjechali na ul. Szarotki, gdzie zaparkowali na przystanku tak żeby nie tamować ruchu na głównej arterii. Poszkodowany kierowca Opla wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze chcąc nie chcąc, muszą stosować się do obowiązującego prawa, a te od nowego roku łagodne nie jest. Mandat za kolizję to 1000zł. Do tego należy doliczyć kwotę, która przypisana jest do wykroczenia, które skutkowało kolizją. W tym przypadku zakończyło się na mandacie 1400zł.

Kolizja karetka
Kolizja karetki pogotowia ratunkowego i osobówki - 5.01.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Wysokie kary szczególnie uderzają w kierowców, którzy pracują "za kółkiem". Kolizje były, są i będą. Im ktoś więcej jeździ, tym jest bardziej narażony na stłuczkę. W przypadku ratownika medycznego, który zasiada za kierownicą karetki, mandat w kwocie 1400zł to w uśrednieniu połowa jego miesięcznych zarobków.

Nie zawsze trzeba wzywać policję.Wczoraj portal Bielskie Drogi uruchomił usługę związaną z bezpłatną pomocą przy wypisaniu oświadczeń o kolizji drogowej. Wiele osób ma z tym problemy i nie wie jak sporządzić kompletny dokument, który zaakceptuje ubezpieczyciel. Wystarczy zadzwonić pod numer 518-176-078 by uzyskać darmową poradę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość dostarczenia na miejsce kolizji gotowego, samokopiującego druku oświadczenia o kolizji drogowej. Usługa działa na terenie całego powiatu bielskiego i w kilku miejscowościach sąsiednich powiatów. Szczegóły w artykule: Duże mandaty za kolizję! Bezpłatnie pomożemy spisać oświadczenie.

Pomożemy spisać oświadczenie


AKTUALIZACJA 7.01.2020Sprawca nie otrzymał mandatu. Szczegółowe wyjaśnienie w artkule: Kłamstwo ma krótkie nogi. Kierowca karetki jednak z pouczeniem.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.