bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 stycznia 2022
  • 11 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3352

Sroga grzywna dla kierowcy, który "pod wpływem" spowodował kolizję

Mundurowi z drogówki zatrzymali 54-latka, który spowodował kolizję drogową mając w organizmie ponad 2 i pół promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Sroga grzywna dla kierowcy, który "pod wpływem" spowodował kolizję · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Zdarzenie miało miejsce w niedzielę tuż przed 23.00 w rejonie jednej ze stacji paliw przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Doszło tam do kolizji dwóch osobówek. Kierowca osobowego opla zmieniając pas ruchu, uderzył w osobowego peugeota. Poszkodowana wezwała na miejsce policjantów z ruchu drogowego. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia, okazało się, że 54-letni sprawca kolizji miał w organizmie ponad 2 i pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

O losie nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu bielskiego zdecyduje niebawem prokurator. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu odpowie na nowych zasadach kodeksu wykroczeń, zgodnie z którą za ten czyny sąd może wymierzyć karę nawet 30 tysięcy złotych. 54-latek musi liczyć się także z odpowiedzialnością cywilną. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji może zwrócić się do nietrzeźwego sprawcy szkody o zwrot całej wypłaconej z tego tytułu kwoty odszkodowania.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.