bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3281

[FOTO] Droga z Mazańcowic do Międzyrzecza Dolnego jest gotowa

Kierowcy już tamtędy jeżdżą, właśnie odbył się odbiór końcowy drogi. To jedna z największych ostatnio inwestycji w powiecie bielskim: rozbudowa drogi Międzyrzecze Dolne - Mazańcowice. Przebudowano odcinek o długości prawie 2,5 km, od ronda w Mazańcowicach do ronda w Międzyrzeczu Dolnym.

Droga z Międzyrzecza do Mazańcowic
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Jest bezpieczniej, ponieważ droga została wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po obu stronach powstało asfaltowe pobocze. Drogowcy przebudowali także zjazdy i skrzyżowania. Co ważne, powstało nowe odwodnienie wraz z kanałem deszczowym w rejonie ronda w Mazańcowicach, który ma odprowadzać wody z pasa drogowego do rzeki. Pojawiło się oznakowanie poziome, zamontowano bariery energochłonne, a wzdłuż poszerzonego pobocza- separatory ruchu.

Jak mówi starosta bielski, Andrzej Płonka modernizacja tej drogi powiatowej była od dawna oczekiwana przez mieszkańców. - Z jednej strony sąsiedztwo strefy ekonomicznej, ważnego strategicznie i przyszłościowo przedsięwzięcia wójta gminy Jasienica, z drugiej jeden z elementów zabezpieczenia transportu na wypadek problemów na drodze ekspresowej S 52 do Cieszyna- mówi samorządowiec.

Starosta bielski podkreśla, że na przebudowę tej drogi pozyskano pieniądze jeszcze z kończącej się edycji środków unijnych. - Bardzo cieszę się, że to się udało. Kierowcy mogą już korzystać, a przed urzędnikami jeszcze żmudne rozliczenia- mówi Andrzej Płonka.

Droga z Międzyrzecza do Mazańcowic
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Roboty ruszyły jesienią 2020 r. Na rozbudowę, która kosztowała ok. 8,5 mln zł pozyskano środki zewnętrzne: unijne (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego) oraz z budżetu państwa - w sumie 60 % kosztów przedsięwzięcia. Wkład własny pochodził z budżetów samorządów: powiatowego (część środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych) oraz gminy Jasienica.

To nie koniec prac drogowych w tym rejonie powiatu bielskiego. Jesienią zeszłego roku ruszyła przebudowa drogi powiatowej Rudzica- Międzyrzecze Dolne- Międzyrzecze Górne. Jest to inwestycja 2-letnia.

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.