bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 stycznia 2022
  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2374

Zmiana sposobu poboru opłat za parkowanie obok "Mechanika"

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej tam, gdzie jest to możliwe, ujednolica system zarządzania Strefą Płatnego Parkowania. Tak jest w przypadku działającego od lat parkingu przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza (obok Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego, popularnie zwanego "Mechanikiem").

Parking na rogu Sienkiewicza i Słowackiego w Bielsku-Białej
Parking na rogu Sienkiewicza i Słowackiego w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


Dzięki zaliczeniu przebiegającej przez przez parking drogi wewnętrznej do układu dróg publicznych, teren został automatycznie włączony do funkcjonującej na tym obszarze Strefy Płatnego Parkowania. To zaś pozwala na zmianę systemu poboru opłat.

Od 14 stycznia br. za parkowanie w tym miejscu kierowcy płacić będą korzystając z parkomatów lub poprzez dedykowane aplikacje mobilne (mobiParking/SkyCash, moBILET, mPay). W najbliższym czasie w obrębie parkingu zostaną zainstalowane dwa parkomaty, a kierowcy będą mogli także korzystać z urządzenia znajdującego się po drugiej stronie ul. Słowackiego, obok wejścia do budynku Sądu Rejonowego. Aby pomóc kierowcom, w dniu zmiany systemu a także przez kolejny tydzień, na parkingu będzie obecna osoba przypominająca o zmianie sposobu poboru opłat.

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.