bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 9288

30 tys. zł grzywny dla kierowcy, który prowadził bez uprawnień

Nawet 30 tysięcy złotych grzywny oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów grożą 27-letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego, który prowadził osobowego nissana, nie mając wymaganych uprawnień. O dalszym losie kierowcy zdecyduje niebawem sąd.

policja, radiowóz
30 tys. zł grzywny dla kierowcy, który prowadził bez uprawnień · fot. Urząd Marszałkowski


- W środę późnym wieczorem policyjni wywiadowcy patrolowali granicy Bielska-Białej i Kóz. Na jednej z przecznic drogi krajowej ich uwagę zwrócił kierujący osobowym nissanem. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu 27-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał, został odholowany na policyjny parking. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd - poinformował asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Od 1 stycznia tego roku zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawcy tego wykroczenia są znacznie surowiej traktowani przez prawo. Sąd rozpoznający sprawę o to wykroczenie może skazać obwinionego na grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalny wymiar grzywny to aż 30.000 złotych. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu, na okres do 3 lat — bez względu na wysokość zasądzonej grzywny. W przypadku kiedy ta skazana osoba w czasie obowiązywania zakazu ponownie wsiądzie za kierownicę, popełnia tym samym przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat - przypomina przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.