bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5943

[FOTO] Poranna szklanka na drogach. Synoptycy się nie pomylili

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało wczoraj ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Wielu kierowców lekceważy prognozy synoptyków i publikowane ostrzeżenia. Tym razem wszystko się sprawdziło.

Reklama

Poranna szklanka na drogach - 13.01.2022 · fot. nadesłane przez czytelników


W środę późnym wieczorem pojawiły się pierwsze symptomy zbliżających się problemów. Przy temperaturze rzędu -6'C zaczął siąpić drobny deszcz. Kilka godzin później na drogach, głównie tych mniej uczęszczanych, pojawiła się kilkumilimetrowa warstwa lodu. Najgorsza sytuacja była na granicy Kóz i Kęt, gdzie około godziny 6 rano doszło do kilku groźnie wyglądających kolizji. Droga była tak śliska, że bardziej doświadczeni kierowcy zrezygnowali z dalszej jazdy. Tak zrobił m.in. kierowca autobusu, który po delikatnym przyspieszeniu zaczął jechać bokiem do jezdni. Nie ryzykował zdrowia i życia pasażerów.

Na szczęście w żadnym z porannych zdarzeń drogowych nikt poważnie nie ucierpiał. Sytuacja zaczęła się normować około godziny 9.00, gdy słupki rtęci wskoczyły na temperatury dodatnie. Prognozy synoptyków na najbliższe dni przewidują temperatury oscylujące w granicach zera. Może być ślisko!

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.