bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 stycznia 2022
  • 19 stycznia 2022
  • wyświetleń: 123617

[FOTO] Pomyłka zakończona tragedią. 1 osoba nie żyje, 4 ranne

W poniedziałek, 17 stycznia około godziny 19.50 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o poważnym wypadku na S-1 w Żywcu. Na miejsce skierowano liczne zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarną i policję. Niestety wypadek okazał się być tragiczny w skutkach. Jedna osoba nie żyje, a cztery są ranne. Stan jednej z poszkodowanych osób jest ciężki.

Tragiczny wypadek na S-1 w Żywcu - 17.01.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Wstępne okoliczności wypadku wskazują na winę 64-letniego kierowcy samochodu ciężarowego, który jadąc od strony przejścia granicznego, zjechał na przeciwległy pas ruchu w miejscu, gdzie droga rozwidla się. Jadąc pod prąd doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Audi i dostawczym Fiatem. 49-letni kierowca Audi Q5, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego zginął na miejscu. Jego 50-letnia pasażerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Tragiczny wypadek na S-1 w Żywcu - 17.01.2022
fot. KPP Żywiec


Do szpitala przewieziono także kierowcę samochodu ciężarowego i jedną osobę z dostawczego Fiata. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałym uczestnikom nic się nie stało. Trzeba podkreślić, że jazda pod prąd na tym odcinku drogi nie jest dla lokalnych kierowców nowością i zaskoczeniem. Mimo bardzo wyraźnego oznakowania, co jakiś czas wpływają zgłoszenia o kierowcach, którzy źle pojechali na rozwidleniu. Niestety tym razem skończyło się to tragicznie.

Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych trwały policyjne czynności pod nadzorem prokuratury. Droga była zablokowana do godziny 2.00.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.