Informacje
- 30 stycznia 2022
- wyświetleń: 562
Własne dystrybutory paliw — do czego się ich używa i komu się przydadzą?
Materiał partnera:
Dystrybutory paliw na własny użytek to ciekawe rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają rolnicy, przedsiębiorcy czy firmy transportowe. Dają one możliwość tankowania w dogodnym dla użytkownika miejscu — np. na parkingu firmowym, a nawet w terenie. Sprawdź, do czego można wykorzystać dystrybutory paliwa i kiedy się to opłaca.
Dystrybutory paliw różnego rodzaju — jak je wybierać?
Dystrybutory paliw oferowane przez firmę Skałka to urządzenia służące do nalewania/dystrybucji różnego typu paliw i olejów. W zależności od modelu i przeznaczenia mogą one być montowane na zbiornikach stacjonarnych lub mobilnych.
Warto zaznaczyć, że inne dystrybutory paliw stosuje się do różnych substancji, w tym do benzyny, oleju napędowego, oleju silnikowego czy AdBlue. Różnice dotyczą budowy tych urządzeń, wykorzystywanych w nich komponentów i akcesoriów.
Odmienne są np. pompy, które mogą być zasilane różnym napięciem i mają różną wydajność (maksymalny przepływ podany w litrach na minutę). Poszczególne dystrybutory paliw to także odmienne oprzyrządowanie. Różnice dotyczą np. typu pistoletu nalewowego, długości węży, rodzaju licznika (może on być cyfrowy lub mechaniczny) oraz takich funkcji jak rejestracja wydanego paliwa czy możliwość zaprogramowania maksymalnej objętości tankowania.
W zależności od modelu dystrybutory paliw mogą też mieć mocowania dostosowane do montażu na zbiornikach stacjonarnych lub mobilnych (w tym bezpośrednio na beczkach).
Wybór odpowiednich dystrybutorów paliw zależy więc od rodzaju paliwa, typu zbiornika, przeznaczenia dystrybutora oraz wymaganych funkcji dodatkowych. Niezależnie od tych parametrów, zawsze jednak warto stawiać na urządzenia wysokiej jakości.
Dystrybutory paliw powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również trwałe. Istotna jest ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno przede wszystkim w terenie. Ważne jest także, by wykonane były z materiałów obojętnych chemicznie, a więc takich, które nie wchodzą w reakcję z paliwami — np. silnie korodującym AdBlue. Uwagę warto zwrócić również na zasilanie, wydajność i niezawodność pompy oraz innych komponentów.
Komu przydadzą się własne dystrybutory paliw?
Własne dystrybutory paliw to liczne zalety. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić czas na dojazdach do stacji benzynowej. Umożliwiają bowiem tankowanie w dogodnym dla użytkownika miejscu i czasie.
Co istotne, dystrybutory paliw wykorzystuje się do tankowania z własnych zbiorników. Oznacza to, że paliwa można kupować w dużych ilościach i po hurtowych cenach. Wedle różnych szacunków korzystanie z własnych zbiorników i dystrybutorów paliw pozwala zaoszczędzić nawet 300 zł na 1000 litrów zużytego paliwa.
Posiadanie własnych dystrybutorów paliw będzie zatem korzystne dla każdego, kto zużywa duże ilości benzyny, oleju czy AdBlue. To idealne rozwiązanie dla rolników, firm transportowych i spedycyjnych, firm budowlanych korzystających ze sprzętu spalinowego czy przedsiębiorców z dużą flotą aut służbowych.
Szczególną uwagę zwracają dystrybutory paliw na zbiorniki mobilne. Pozwalają one na tankowanie bezpośrednio w miejscu prowadzenia robót — np. na placu budowy lub na polu. Takie urządzenia są lekkie, niezawodne i bardzo funkcjonalne.
Obsługa dystrybutorów paliw jest bardzo prosta. Niezależnie od przeznaczenia i modelu posiadają one wygodne pistolety nalewowe, które działają na tej samej zasadzie, co dobrze znane urządzenia ze stacji benzynowych. Liczniki przepływu, mierniki zużycia czy programatory maksymalnej objętości tankowanego paliwa oraz inne dodatkowe systemy zapewniają komfort i pełną kontrolę nad zasobami.
Własne dystrybutory paliw to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które szukają oszczędności czasu i pieniędzy na tankowaniu. Idealnie sprawdzają się w przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystały z nich również osoby prywatne.