bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 1 lutego 2022
  • 3 lutego 2022
  • wyświetleń: 5226

Intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne. Jest alert IMGW

Od wtorkowego wieczora do czwartku w naszym regionie mogą wystąpić intensywne opady śniegu. Według synoptyków IMGW-PIB miejscami może spaść nawet 35 cm śniegu. Prognozowane są także zawieje i zamiecie snieżne. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia.

Reklama

lwowska, śnieg
Intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne. Jest alert IMGW · fot. Arek / Bielskie Drogi


- Prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 35 cm - informuje Łukasz Harasimowicz, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu ma drugi stopień (w trzystopniowej skali).

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało także żółty alert przez zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Według komunikatu "prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego zachodu skręcającym na północny zachód".

Powyższe ostrzeżenia obowiązują od godziny 18.00 we wtorek, 1 lutego do godziny 6.00 w czwartek, 3 lutego na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.